Місцеве самоврядування увійшло в лобове зіткнення з центральною владою - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Місцеве самоврядування увійшло в лобове зіткнення з центральною владою - експерт
Що далі - хаос, авторитаризм чи все-таки ще один крок до адекватної системі управління країною? - буде зрозуміло після сьогоднішнього голосування.

Сьогодні постанову 3650 про ліквідацію старих і затвердження нових районів знову буде винесено на голосування до Верховної Ради. Однак чим закінчиться ця історія, і чи закінчиться сьогодні, прогнозувати складно, пише оглядачка ZN.UA Інна Ведерникова. За її словами, згаяний час надолужити неможливо.

"Вибори перенести неможливо. Поступитися мерам у статусі і подарувати їм обласні центри — неможливо. Це поламає всю конструкцію реформи. Єдина зачіпка для відновлення діалогу з місцевим самоврядуванням— прийняття 3614 з його змінами до Бюджетного кодексу в цілому. А не тільки в першому читанні.

А поки — політичний торг. Районами.Піде з молотка те, що не встигли продати за час підготовки постанови. Що, власне, зараз і відбувається. Так що 133 — не межа. Ну, а що там далі — хаос, авторитаризм чи все-таки ще один крок до адекватної системи управління країною? — стане зрозуміло після сьогоднішнього голосування", - пише вона.

Вчора парламент зняв з порядку денного постанову 3650 про ліквідацію старих і затвердження нових районів. Причина одна: відсутність у «монобільшості» голосів за архіважливий документ другого етапу децентралізації, над яким уряд і комітет інтенсивно працювали останні півроку. А країна, — останні шість років.

Як зазначає журналістка, очевидно, що місцеве самоврядування увійшло в лобове зіткнення з центральною владою. Точніше з пулом експертів, що моделювали цю реформу, і лінію яких досьогодні ведуть профільне міністерство і комітет.

"Все це відбувається напередодні старту місцевої виборчої компанії. І лобісти від мерів виявилися — сильнішими. Чому так сталося? Чому влада, залишивши голосування ключових для країни законопроектів на останні три (!) дні останнього сесійного тижня, настільки безвідповідально підійшла до цього питання?

Не стала професійним рефері для всього кола гравців децентралізації, включаючи архітекторів-експертів і місцеве самоврядування, які (ну, як так ?!) прийшли до голосування на абсолютно різних позиціях. Більш того, — команда Зеленського занурила це зіткнення в уже розпочату жорстку і лицемірну політичну боротьбу парламентських партій і груп за місцеву владу. Готових провалити все, що завгодно, лише б «виправити помилку», і обрати «іншу правильну владу на місцях». В рамках старого районного поділу, де округи насиджені і намолені, це зробити звичайно ж зручніше", - пише Ведернікова. 

Свою позицію вони продемонструвала в залі Верховної Ради.

"Починаючи від кричущої некомпетентності нардепа з «Голосу» Романа Лозинського, який на повному серйозі закликав «знищити обласні державні адміністрації» та «нарешті віддати всю владу громадам» (можна було ще й черевиком  по трибуні стукнути), і, закінчуючи досвідченою Юлією Володимирівною, яка заявила, що нові райони «порушують державний суверенітет» і «забирають у людей право жити». Люди, вірогідно, повинні були одразу піднятися і бігти до парламенту захищати це своє конституційне право. Апофеоз популізму, некомпетентності і, вибачте, дурості", - резюмує журналістка. 

Детальніше - у статті оглядачки ZN.UA Інни Ведерникової  "Двері в хаос або авторитаризм?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі