Сьогодні, 11 жовтня, виповнюється рівно рік з дня винесення Печерським судом Києва вироку щодо екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко у газовій справі.
Як відомо, суд визнав Тимошенко винною за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України. Суд постановив, що Тимошенко перевищила свої повноваження, віддавши розпорядження укласти договори з Росією про постачання газу, що призвело до збитків державі в особі Нафтогазу в розмірі 1 млрд 516 млн 365 тисяч 234 грн і 94 коп.
У результаті суд засудив Тимошенко до семи років в'язниці, позбавив права обіймати державні посади протягом трьох років після відбуття покарання, а також зобов'язав відшкодувати Нафтогазу України завдані збитки.
Після цього Євросоюз і США назвали вирок несправедливим і політично мотивованим, і закликали звільнити Тимошенко та інших членів її уряду. Влада Росії заявила, що газові договори, підписані Володимиром Путіним і Юлією Тимошенко, відповідають законодавству України та Росії.
У грудні 2011 року захист подав скаргу в Апеляційний суд Києва, яка була відхилена. 30 грудня 2011 року Тимошенко була етапована в Качанівську жіночу виправну колонію № 54 в Харкові.
20 квітня 2012 року у зв'язку з погіршенням стану здоров'я Тимошенко вирішили перевезти в лікарню Укрзалізниці у Харкові для лікування хребта. Після цього до Харкова приїжджали німецькі лікарі з клініки Шаріте, які склали курс лікування екс-прем'єра.
29 серпня цього року Вищий спеціалізований суд України відхилив скаргу адвокатів Тимошенко, які просили визнати незаконним вироки Печерського і Апеляційного судів. !zn
Читайте також:
Яценюк вважає Тимошенко «непотопляємою»
Питання про виписку Тимошенко з лікарні вирішиться після приїзду німецьких медиків