Ми готові піти на нейтралітет та без'ядерний статус — Зеленський

Поділитися
Ми готові піти на нейтралітет та без'ядерний статус — Зеленський © Офіс президента
Президенту для цього потрібні справжні гарантії безпеки, а не «папірець а-ля Будапештський меморандум».

Україна готова обговорювати та розробляти документ, який фіксуватиме позаблоковість України та її без'ядерний статус. Але тільки на умовах справжніх гарантій безпеки, а не рівня Будапештського меморандуму, що дискредитував себе. Про це в інтерв'ю російським ЗМІ заявив президент України Володимир Зеленський.

«Гарантії безпеки та нейтралітет, без'ядерний статус нашої держави. Ми готові на нього йти. Це найголовніший пункт. Це був перший важливий пункт для Росії, наскільки я пам'ятаю. І наскільки мені пригадується, вони через це розпочали війну… Тому цей пункт є пунктом гарантій безпеки для України. А оскільки вони кажуть, що це і для них [гарантії безпеки], він мені зрозумілий, і його обговорюють. Він глибоко опрацьований, але мене цікавить, щоб це не був ще один папірець а-ля Будапештський меморандум і таке інше. Тому нас цікавить, щоб цей папір перетворився на серйозну угоду, яка буде підписана...», — заявив Зеленський.

Нагадав президент нашої країни й про різке погіршення ставлення до росіян та РФ після нападу на Україну.

«Попри те, що я президент і маю бути досить прагматичною людиною, ставлення після 24 числа погіршилося. Погіршилося дуже. Втрачено емоційну складову ставлення до Російської Федерації, до народу. Навіть до народу. Хоч я розумію, що в Росії багато людей, які підтримують Україну. Я їм вдячний, бо без сарафанного радіо, без роботи чесної журналістики, без внутрішнього потенціалу російської людини, яка за справедливість і за Україну... І так, нехай вона буде насамперед за себе, а це означає, що вона буде за Україну в цьому випадку. Тому що війна на нашій території не принесе нічого доброго цій російській людині, якщо вона усвідомлює. Ставлення погіршилося у населення», — уточнив президент.

Щодо «денацифікації» та «демілітаризації», то глава української держави ясно дав зрозуміти, що не розуміє, що Кремль має на увазі.

«Денацифікація» і «демілітаризація» — взагалі ми не обговорюємо це... Ми взагалі не сядемо за стіл, якщо говоритимемо про якусь «демілітаризацію», якусь «денацифікацію». Для мене це зовсім незрозумілі речі», — сказав Зеленський.

В інтерв'ю «Суспільному» президент України Володимир Зеленський заявив: «Остаточно компроміси на переговорах між Україною та Росією вирішуватиме всеукраїнський референдум. Це стосується питань гарантій безпеки, тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму».

Що може означати ця заява президента і чому референдуму, швидше за все, не буде, пояснює Михайло Лебідь у статті «Мирний договір за результатами референдуму: чому цього не буде».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі