На переговорах України та Росії "зближуються позиції" тільки з другорядних питань - переговорник РФ

Поділитися
На переговорах України та Росії © colta.ru
За ключовими політичними пунктами "фактично тупцюють на місці".

За словами помічника Путіна, переговорники від України та Росії "зближують позиції" лише з другорядних питань.

"Переговори тривали весь тиждень, з понеділка по п'ятницю в режимі відео-конференц-зв'язку, триватимуть ще завтра. Ідуть вони в режимі ВКЗ між експертними групами, два-три рази на тиждень - між головами делегацій, востаннє це було вчора ввечері. Зараз з другорядних питань позиції зближуються, проте з головних політичних ми фактично тупцюємо на місці", - розповів у п'ятницю голова російської делегації Владімір Мєдінскій, передає "Інтерфакс".

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україна та Росія близькі до досягнення консенсусу в чотирьох із шести пунктів умов мирних переговорів. За його словами, один із пунктів безпосередньо пов'язаний із питанням НАТО. Проте міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заперечив, що країни досягли згоди з питань, згаданих Ердоганом.

“Водночас важливо об’єктивно оцінювати ситуацію. Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих Президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська.Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною. У підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань”, - сказав він. 

Нагадаємо, що за даними ZN.UA, отриманими від надійних дипломатичних джерел (їх достовірність також підтвердила британська ВВС ), Росія висунула Україні шість вимог. Перші п'ять із них, як бачиться російському диктатору Владіміру Путіну, мають бути закріплені у Конституції України.

  1. Відмова від руху в НАТО. Нейтральний статус України. Одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
  3. Визнання Україною Криму російським.
  4. Визнання Україною незалежності «ДНР» та «ЛНР» в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. «Денацифікація». Заборона діяльності ультранаціоналістичних, нацистських та неонацистських партій і громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
  6. «Демілітаризація України». Повна відмова від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі