М'якість Керрі змушує Путіна думати, що він вийде сухим з води в Україні – екс-посол США

Поділитися
М'якість Керрі змушує Путіна думати, що він вийде сухим з води в Україні –  екс-посол США Керрі не достатньо жорсткий на переговорах з Путіним щодо України. Ілюстрація © Российская газета
Колишній дипломат вважає, що у Вашингтоні помилково не розуміють, що війна в Україні важливіша, ніж вторгнення Росії в Сирію.

Держсекретар Джон Керрі не найкращий кандидат на проведення переговорів з Росією щодо завершення війни проти України. Його м'яка манера дипломатії не переконує Кремль у тому, що час відступити.

Про це "Голосу Америки" сказав експерт Atlantic Council і колишній посол США в Україні Джон Гербст.

"Справа в тому, що під час переговорів з Кремлем Держсекретар Керрі не говорить достатньо жорстко щодо російських злочинів, таких як анексія Криму чи вторгнення в Донбас. І це дає Путіну підстави думати, що він може вийти сухим з води, а це помилка. Тож я б критикував не місце їхньої зустрічі, а тон розмови", - сказав колишній американський дипломат.

Він також додав, що у Вашингтоні помилково надали російському вторгненню у війну в Сирії більшої пріоритетності, ніж російській агресії проти України.

"Тому що не залежно від того, чи втручається Кремль у війну в Сирію чи ні, там все одно буде сирійська криза. В Україні ж криза лише тому, що Кремль агресивно поводиться проти неї", - пояснив Гербст.

Він також висловив побоювання, що у ЄС можуть посилитися політичні настрої проти продовження санкцій проти Росії. Однак американський колишній дипломат сподівається, що ключовим політикам в Європі, таким як канцлер Німеччини Ангела Меркель, вистачить сили і політичного впливу, щоб зберегти економічний тиск досить довго.

А тим часом, Держсекретар США Джон Керрі відвідав з офіційним візитом Москву, під час якого зустрівся з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і президентом Володимиром Путіним. Під час розмови Керрі повідомив Путіну, що позиція США в Україні та Сирії залишається незмінною.

"Ми сподіваємося на те, що чим швидше будуть імплементовані Мінські угоди, тим швидше будуть зняті санкції США та Євросоюзу", − зазначив глава Держдепу.

В цей же час, видання New York Times писало сьогодні, що скасовувати санкції проти Росії ще не час,оскільки Москва не виконує Мінські домовленості. А її поведінка свідчить про те, що Путін вважає можливим починати і зупиняти війну на Сході України, коли йому заманеться.

Тим часом, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оголосив, що санкції ЄС проти Росії будуть подовжені ще на 6 місяців. За його словами, цю думку повністю поділяє голова європейського парламенту.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі. Умовою для їх скасування є повне виконання Мінських угод.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі