Деякі народні депутати України виходять з фракції "Блоку Петра Порошенко" через свої інтереси або через бажання потрапити до поки ще не створеної партії голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі.
"Світом править інтерес. В даному випадку не тільки меркантильний. Давайте не говорити про те, що у кожного депутата є якийсь бізнес, якийсь будиночок або якась схема, мова йде, наприклад, про майбутній політичний інтерес. Ні для кого не секрет, що в Україні загорілася нова політична зірка – Міхеїл Саакашвілі. У мене близько півтора десятків депутатів зараз думають, як потрапити до нього в уявну партію, якої ще немає, але куди дуже хочеться потрапити, тому так голосно звучать звинувачення, що ми найсильніші антикорупціонери, а навколо нас – найстрашніші корупціонери", – заявив глава фракції БПП Юрій Луценко в інтерв'ю "Радіо Вісті" у п'ятницю, 12 лютого.
При цьому Луценко додав, що фракція БПП створена президентом Петром Порошенком як "фракція компромісу еліт".
"Президент на хвилі ейфорії від перемоги в один тур за рахунок консолідації суспільства вважав, що може запропонувати партію, що відображає точку зору всіх еліт, у яких одна мета", - вважає він.
"Усіх еліт – це означає і бізнес-еліт, у тому числі регіональних, і громадського активу, і професіоналів в конкретних галузях, і чистих політиків, і просто серйозних державних службовців з великим досвідом", - додав лідер БПП.
Нагадаємо, на початку лютого з фракції БПП вийшли кілька депутатів: Микола Томенко, Володимир Чумак і Єгор Фірсов.
3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав зростання тиску з боку близької до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.
У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".
Нагадаємо, заява про відставку глави МЕРТ Айвараса Абромавичуса викликала широкий суспільно-політичний і міжнародний резонанс. Про недопустимість звільнення міністра завили посол США в Україні Джеффрі Пайетт, представник Держдепартаменту Джон Кірбі та європейські дипломати.
Зазначимо, що фракція "БПП" всередині неоднорідна, в ній присутні, як мінімум, дві конфліктуючі групи. Між ними неодноразово відбувалися тертя.
25 листопада минулого року народний депутат Мустафа Найєм повідомив про створення у фракції БПП "Антикорупційної платформи", до якої увійшли 15 депутатів.