Лідер фракції "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко пропонує шукати компромісний вихід з політичної кризи без шантажу та ультиматумів.
"На жаль, сьогодні вже три фракції заявили, що не хочуть його бачити, і кількість депутатів у цих фракціях означає, що коаліція недієздатна, якщо вони не голосують", - сказав Луценко журналістам.
Луценко повідомив, що говорив з представниками фракцій "Батьківщина" і "Самопоміч", які дотримуються жорсткої позиції щодо зміни прем'єра, і додав, що до цієї ж позиції приєдналася і фракція Радикальної партії Олега Ляшка.
Разом з тим, сказав він, фракція "Народного фронту" не приймає нікого на посаді прем'єра, крім Яценюка.
У той же час, за словами Луценка, фракція БПП готова на будь-які умови, аби наступний уряд працював.
Він наголосив, що депутати фракції БПП "готові працювати і з Яценюком": "Хоча з ним нелегко і не завжди ефективно, але ми вважаємо, що це можливо у випадку радикального оновлення Кабінету міністрів".
У той же час Луценко зазначив, що всі фракції повинні відмовитися від шантажу, ультиматумів і повинні шукати спільну мову: "Ми готові вести переговори на будь-яких умовах для того, щоб наступний уряд працював. "Ми закликаємо зараз до переговорів без будь-яких ультиматумів", - заявив він і закликав главу МЕРТ України Айвараса Абромавичуса прийти на зустріч з фракцією.
Луценко не брав участі в Раді коаліції у понеділок, 8 лютого, на якому не було прийнято жодних рішень.
На сьогоднішній день фракція БПП налічує 136 народних депутатів, "Народний фронт" – 81, "Самопоміч" – 26, Радикальна партія – 21, "Батьківщина" – 19.
Скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса оголила протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті За ширмою.