Льовочкін: Закон про мови може бути прийнятий після місцевих виборів

Поділитися
Глава адміністрації президента України Сергій Льовочкін припускає, що закон про мови буде прийнятий після місцевих виборів. Про це він заявив у четвер, 28 жовтня, в інтерв'ю газеті «Сегодня».
Глава адміністрації президента України Сергій Льовочкін припускає, що закон про мови буде прийнятий після місцевих виборів. Про це він заявив у четвер, 28 жовтня, в інтерв'ю газеті «Сегодня».«Абсолютно логічною виглядає позиція депутатів - авторів цього законопроекту - перенести розгляд питання на післявиборчий період, щоб всі приймали рішення з холодною головою. Але якщо ми прийняли рішення, що Україна має євроінтеграційні амбіції, то ми повинні адаптувати європейське законодавство. Так що в тому чи іншому вигляді, але закон приймуть», - сказав Сергій Льовочкін. При цьому, він вважає, що обговорювати мовне питання перед виборами не варто: «Мені здається, неправильно, коли тема про мови піднімається перед виборами. Це створює зайву політизацію і напругу в суспільстві». Глава адміністрації президента також підкреслив, що президент України Віктор Янукович «виступав і виступає за імплементацію Європейської хартії регіональних мов». Нагадаємо, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні. 23 вересня, Юрій Гнаткевич заявив, що бютівці замінують Верховну Раду, якщо на розгляд парламенту буде винесений законопроект про порядок використання мов в Україні. Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території Україні, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій. 10 жовтня заступник голови адміністрації президента Ганна Герман в ефірі «5 каналу» озвучила таку думку, що в України слід зробити три офіційні  мови. 12 жовтня Інститут української мови Національної академії наук України разом з Інститутом мовознавства ім. О.О. Потебні за дорученням НАНУ та на прохання голови Верховної Ради України Володимира Литвина проаналізували 7 «мовних» законопроектів і рекомендували жоден з них не приймати в парламенті.

За матеріалами Сегодня

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі