Темою наступної відеоконференції лідерів країн G7, яку заплановано на 24 лютого, стане ситуація навколо України, повідомив представник уряду ФРН Вольфганг Бюхнер.
"Обговорюватимуть, зокрема, геополітичні питання у зв'язку із ситуацією на російсько-українському кордоні", - сказав він журналістам у Берліні.
Онлайн-зустріч відбудеться в рамках підготовки до саміту G7, запрошуючою стороною на зустрічі виступає канцлер ФРН Олаф Шольц.
Саміт G7 відбудеться у баварських Альпах в Ельмау 26-28 червня. Там відбувався і минулий саміт під головуванням Німеччини, коли канцлером була Ангела Меркель.
На тлі ескалації з боку РФ міністри фінансів країн G7 14 лютого виступили з колективним зверненням на підтримку України.
"Ми підкреслюємо нашу готовність діяти швидко і рішуче для підтримки української економіки, а також підтримуємо зусилля, що продовжуються, з термінового визначення дипломатичного шляху до деескалації. Ми єдині в нашій рішучості захищати суверенітет, територіальну цілісність, а також економічну та фінансову стабільність України", - говорилося в зверненні.
Наскільки важливо для європейців та американців підтримувати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, проведене в США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах».