Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав "позитивним кроком" повернення РФ права голосу в Парламентській Асамблеї Ради Європи і вважає, що відновлені права російської делегації вже не можна оскаржити. Україна і Грузія вже оскаржили повноваження Росії в ПАРЄ.
"Резолюція була прийнята. Ми вважаємо це дуже і дуже позитивним кроком. І важливо, що делегації, які за цю резолюцію проголосували, а їх була більшість, чітко заявили, що права, які повертаються Росії, не можуть бути оскаржені. Хоча спроби підірвати цей процес тривають", - заявив Лавров в коментарі російським державним агентствам.
Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації в Асамблеї.
Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії в ПАРЄ.
Після цього виконуюча обов'язки голови комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Марія Іонова допустила, що після повернення повноважень делегації Російської Федерації у ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.
Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".
У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.
У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.
Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.
Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".