Забирати з Донбасу власних військовослужбовців і техніку, аби припинити збройну агресію проти України, Росія вперто відмовляється. А будь-які спроби запровадити сталий режим тиші зриваються через обстріли окупаційних військ.
"На жаль, конфлікт на сході України триває. На лінії зіткнення, як і раніше, стріляють. Блокаду регіону не знімають. Разом з тим, сподівання на досягнення прогресу у врегулюванні залишаються", - заявив очільник російського МЗС в інтерв'ю державній агенції "ТАСС".
Водночас російський міністр вкотре переклав відповідальність за невщухаючі бойові дії в Донбасі на Україну і закликав Київ до "прямого діалогу" з маріонетковим керівництвом терористичних угруповань "Л-ДНР". Київ від діалогу з підконтрольними Кремлю бойовиками відмовляється.
"Зеленський називає якнайшвидше припинення війни на південному сході країни одним з найважливіших пріоритетів свого президентства. За п'ять місяців він зумів зробити те, що його попередник роками вперто відмовлявся виконувати", – сказав Лавров.
Очільник російського зовнішньополітичного відомства також вкотре пов'язав розведення військ в Донбасі та згоду України на імплементацію "формули Штайнмаєра" із проведенням 9 грудня нормандського саміту у Парижі.
Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.
Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не узгодили списки для обміну утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", а також не домовилися про дату чергового перемир'я.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.
Докладніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".