Кулеба вказав на неприпустимість руйнування заводу «Мотор Січ»

Поділитися
Кулеба вказав на неприпустимість руйнування заводу «Мотор Січ» Голова МЗС назвав ключовий інтерес уряду до "Мотор Січі" © МЗС України
Міністр нагадав, що китайські інвестори, проти яких Україна слідом за США ввела санкції, це приватні, а не державні компанії.

Дії уряду України спрямовані на запобігання кроків, що могли б зруйнувати «Мотор Січ», заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Мотор Січ» має залишатися ефективним прибутковим і динамічним підприємством. Ми не можемо дозволити будь-яких кроків, що зруйнують «Мотор Січ», - заявив голова МЗС в інтерв'ю «Радіо Свобода», опублікованому в неділю, 7 лютого.

За словами міністра, в цьому полягає завдання уряду і принципова позиція президента Володимира Зеленського.

Кулеба запевнив, що дії Кабміну направлені на збереження виробника авіадвигунів як «ефективного українського підприємства».

Очільник МЗС відмовився розкривати зміст дипломатичних але КНР у відповідь на санкції, які Україна слідом за США ввела проти китайських інвесторів «Мотор Січі». Вказавши на необхідність розмежовувати санкції проти приватних компаній і взаємини між офіційним Києвом і Пекіном.

«Це не державні компанії китайські. Тому давайте розмежуємо міждержавні відносини Україна-Китай і відносини з конкретним китайським бізнесом, який намагається інвестувати в «Мотор Січ». Ось коли ми це розмежуємо на два треки, тоді картинка стає більш чіткою », - підкреслив Кулеба.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».

31 січня збори акціонерів «Мотор Січ» в Запоріжжі перервали представники Служби безпеки України.

ZN.UA вже повідомляло, що Китай надіслав Україні ноту, у якій висловлена стурбованість діями української влади відносно китайських інвесторів «Мотор Січ». Нота хоча й не містила погроз, проте документ був витриманий у безпрецедентно жорсткому тоні. При цьому китайці дипломатично висловили сподівання, що всі спірні питання буде вирішено шляхом переговорів.

Незабаром Міністерство закордонних справ України підтвердило отримання ноти, однак розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.

Влада КНР засудила «односторонні санкції» іноземних урядів проти китайських компаній і сподівається на захист прав інвесторів в Україні.

Чому Україна ввела санкції проти китайських компаній? Які можуть бути наслідки цього рішення? Як указ позначиться на підприємстві? Подробиці читайте у статті Володимира Кравченка «В Поднебесной тучи ходят хмуро…».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі