Кулеба попросив очільника МЗС Китаю сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт в Україну вакцини від COVID-19

Поділитися
Кулеба попросив очільника МЗС Китаю сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт в Україну вакцини від COVID-19 © Прес-служба Кабміну України
Дмитро Кулеба та Ван Ї провели телефонну розмову.

Очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з очільником МЗС Китаю Ван Ї, повідомили у пресслужбі українського дипломатичного відомства. Кулеба звернувся до свого колеги із проханням сприяти тому, аби якнайшвидше надали дозвіл для експорту в Україну китайської вакцини проти коронавірусу.

“Ми розглядаємо питання співробітництва щодо вакцини не просто як міжурядову домовленість, а як взаємодію між народами Китаю та України”, - процитували Кулебу в МЗС.

Вказано, що Ван Ї запевнив українського міністра у готовності китайського уряду підтримувати Україну в боротьбі з коронавірусом до повного завершення пандемії. Також китайська сторона завірила у підтримці суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Крім того, Ван Ї підтвердив підтримку КНР обраного українцями курсу розвитку країни. Кулеба ж зі свого боку запевнив у позиції Української держави щодо “одного Китаю”.

Вказано, що сторони обговорили минулорічне зростання на 20% обсягів торгівлі між двома державами до 15 млрд доларів. Крім того, міністри визначили розвиток торгівлі та міжлюдських контактів як два ключових пріоритети відносин України та Китаю на поточний рік.

Дмитро Кулеба та Ван Ї обговорили плани українсько-китайських контактів на 2021 рік на всіх рівнях, включаючи найвищий. У цьому контексті український міністр поінформував колегу про заходи з відзначення 30-ї річниці незалежності України.

“Цьогоріч Україна та Китай відзначають 10 років з моменту проголошення стратегічного партнерства, а Україна відзначає 30 років незалежності. Щиро сподіваюся, що на цьому тлі Україна та Китай зможуть показати великі позитивні результати у двосторонніх відносинах”, - заявив Кулеба.

Міністри підтвердили взаємне запрошення здійснити робочі візити, коли обставини та обмеження пандемії COVID-19 це дозволятимуть.

Раніше Степанов заявляв про те, що Україна веде переговори з шістьма компаніями виробниками вакцини проти коронавірусу. Він підкреслив, що вакцини, які надійдуть в Україну, будуть схвалені ВООЗ.

При цьому, починаючи з весни 2020 року, Степанов декларував, що веде переговори з виробниками вакцин. За цей час до грудня минулого року забезпечити населення вакцинами змогли не тільки багаті Канада, США і країни ЄС. Договори на передзамовлення зробили висновок, наприклад, Еквадор, Коста-Ріка, Панама, Ліван, Перу, Філіппіни, Марокко.

Причому, як правило, кожна з країн має портфоліо з вакцин, виготовлених за різними технологіями (РНК/ДНК, інактивований вірус, ослаблений вірус, векторна, білкова). Це важливо, тому на цю мить достовірно невідомо, яка з вакцин покаже найбільшу ефективність в створенні стійкого колективного імунітету.

Україна ж за весь цей час змогла укласти лише один контракт на поставку 1,9 млн доз, що могло б забезпечити вакцинацією 957 тисяч українців з 38 мільйонів, тобто всього близько 2,5% населення. Але цей контракт може бути зірваний через те, що ефективність китайського препарату становить лише 50,3%.

Крім того, раніше стало відомо, що Україна могла закупити вакцину проти коронавірусу в шість разів дешевше, до того ж ту, яку закуповує. Однак через те, що Степанов в ручному режимі зірвав постачання відповідної вакцини, Україна отримає китайську, яка не тільки дорожче, але і менш ефективна.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу "Соціум" Алли КотлярАнтиділа”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі