Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і голова Офісу президента Андрій Єрмак прибули до Вашингтона. Українські високопосадовці готуватимуть зустріч президента Володимира Зеленського із американським лідером Джо Байденом.
«Сьогодні ми з Андрієм Єрмаком у Вашингтоні для підготовки першого офіційного візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона на запрошення президента США Джозефа Байдена, який відбудеться вже 30 серпня», - пише Кулеба у Facebook.
У Вашингтоні очільник МЗС та голова ОПУ зустрінуться з держсекретарем Ентоні Блінкеном, радником президента США з нацбезпеки Джейкобом Салліваном, сенаторами та американськими аналітиками.
«Сполучені Штати Америки – стратегічний партнер України номер один у галузі безпеки. Зміцнення нашого військово-політичного союзу входить до топ-пріоритетів нещодавно ухваленої Стратегії зовнішньої політики України. Нас об’єднують спільні інтереси, завдання, цілі зовнішньої політики та цінності наших народів», - пише міністр.
За словами Кулеби, під час зустрічі президенти мають обговорити низку важливих тем.
«Але якими б вони не були, не буде жодних «підвищених тонів» або якогось шантажу. Буде розмова союзників, які спільно працюють над вирішенням складних проблем безпеки і процвітання України, Європи та євроатлантичного простору», - додав він.
Візит Зеленського до Вашингтону відбудеться після установчого саміту «Кримської платформи», участь у якому візьмуть делегації понад 30 країн, зокрема, представники США. На думку Кулеби, це має посилити позиції президента України.
Нагадаємо, 7 червня президенти України і США Джо Байден і Володимир Зеленський провели телефонну розмову, під час якої американський лідер запросив Зеленського відвідати Вашингтон. Передбачалося, що зустріч відбудеться до Дня незалежності, однак 17 липня джерела ZN.UA повідомили, що переговори Зеленського і Байдена перенесли на серпень.
Україну очікує непростий діалог зі Сполученими Штатами. Київ не досяг значних успіхів у виконані «домашнього завдання», отриманого від Вашингтона під час попередніх контактів української і американської влади. Відсутність помітних успіхів у боротьбі з корупцією та проведенні реформ, імовірно, стануть однією з тем переговорів. Докладніше – у статті Тетяни Силіної «Три міцних американських горішка для Зе!лушки».
Зі свого боку Київ непокоїть угода США та Німеччини щодо газопроводу «Північний потік-2». Російський проєкт загрожує нацбезпеці та може залишити України без транзиту. Однак говорити про «зраду» поки що рано. Чому – читайте у статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»».
На що слід зважати тим, хто готує візит Зеленського до Вашингтона, пояснюють Павло Клімкін у статті «Після зустрічі Байдена та Путіна: до чого треба готуватися Зеленському» та Альона Гетьманчук у матеріалі «Підходи Байдена до України: «не провокувати Путіна» і «не засмучувати Німеччину».