Конституційний суд вимагає пояснень від представника Зеленського в КСУ Федора Веніславський через його заяви про те, що в Офісі президента було рішення про визнання неконституційними низки положень антикорупційного законодавства до його офіційної публікації на сайті суду.
Як повідомляє пресслужба КСУ, в суді вважають, що передача рішення до офіційного оприлюднення - порушення закону.
У суді заявили, що візити Веніславський до Конституційного суду, "які не пов'язані з виконанням представництва президента в КСУ, його спілкування з окремими суддями можуть свідчити про незаконний вплив на них з метою блокування розгляду справ, категорично неприпустимі".
Нагадаємо, Веніславський заявляв, що судді, які поділилися інформацією, фактично мали право розголошувати зміст рішення, оскільки воно було проголосовано і в нього вже не можна було внести будь-які зміни.
27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційної платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАЗК.
НАЗК засумнівалося в об'єктивності суддів і заявило про конфлікт інтересів в їх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли залучити до відповідальності.
На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроєкт «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.