Країни Євросоюзу виступили з заявою про політичну кризу в Молдові

Поділитися
Країни Євросоюзу виступили з заявою про політичну кризу в Молдові У Молдові політична криза загострила ситуацію в регіоні © facebook/Евеліна Ганська
Ситуація в Молдові є ймовірною загрозою і для України.

Кілька країн Євросоюзу, оцінюючи ситуацію, що склалася в умовах політичної кризи в Молдові, виступили зі спільною заявою 10 червня, в понеділок.

10 червня Німеччина, Великобританія, Польща і Франція висловили думку про триваючу політичну кризу в Молдові.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на текст заяви розміщений на сайті МЗС Польщі.

"Німеччина, Сполучене Королівство, Польща, Франція і Швеція з пильною увагою відзначили останні події в Республіці Молдова. Після парламентських виборів демократично обрана парламентська більшість прийняла важливі рішення, включаючи формування уряду. В умовах нинішньої конституційної кризи ми бачимо і підтримуємо парламент Молдови як представника народу Молдови" - йдеться у заяві.

"Ми закликаємо до спокою і стриманості. Всі сторони несуть відповідальність за врегулювання цієї конституційної кризи мирними засобами," – наголосили в чотирьох країнах.

Нагадаємо, проросійська Соцпартія та проєвропейський блок ACUM створили коаліцію та обрали нового прем'єр-міністра. Відмову уряду Павла Філіпа та Демпартії визнавати зміну влади вони вважають узурпацією влади.

Конституційний суд Молдови, підконтрольний Демократичній партії, визнав усі рішення нового скликання парламенту нелегітимними, а також ухвалив рішення про розпуск парламенту і проведення нових виборів 6 вересня.

Європейський Союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно повідомив, що вважає легітимним обрання нового уряду.

Генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримав позицію нової влади Молдови щодо незаконності розпуску парламенту.

Нагадаємо, напередодні КС Молдови видав постанову про розпуск парламенту країни. Опівночі 8 червня сплили 90 днів, відведені на формування нового уряду. У той самий день, але після того, як сплили відведені законом строки, депутати створили парламентську коаліцію, до складу якої увійшли проросійська "Партія соціалістів" і проєвропейський політичний блок "ACUM".

На екстреному засіданні парламенту ввечері 8 червня було затверджено склад Кабінету міністрів Молдови, члени уряду склали присягу. Уряд Молдови очолила лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду, спікером парламенту стала лідерка "Партії соціалістів" Зінаїда Гречана.

Також депутати більшістю в 61 голос проголосували за прийняття декларації "Про захоплену державу", в якій йдеться про необхідність звільнення держави від "влади олігархів" і виведення держструктур з-під впливу "Демократичної партії".

Після цього в Кишеневі спалахнули акції протесту, невідомі заблокували будівлі уряду, МВС, Генеральної прокуратури, міністерства фінансів, міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища, а також низку інших установ. А лідер "Демократичної партії" Володимир Плахотнюк заявив про спробу "соціалістів" і блоку "ACUM" узурпувати владу, пише "Громадське".

Докладніше про результати парламентських виборів у Молдові читайте у статті Артема Філіпенка "Пейзаж після битви" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі