Кравчук сумнівається в тому, що РФ може застосувати ядерну зброю проти України

Поділитися
Кравчук сумнівається в тому, що РФ може застосувати ядерну зброю проти України © 5 канал
Він переконаний, що наслідки будуть відчутні і на великій частині самої Росії.

Перший президент України і глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук не вірить, що РФ може застосувати ядерну зброю проти України. Крім того, Кравчук в черговий раз спробував виправдатися за денуклеаризацію України за Будапештським меморандумом.

"Уявіть, Росія вирішила вдарити по Харкову. Наслідки будуть відчутні й на великій частині і самої Росії", - сказав Кравчук в інтерв'ю Яніні Соколовій в ефірі "5 каналу".

Пояснюючи причини денуклеаризації країни за Будапештським меморандумом, Кравчук заявив, що після розпаду СРСР контроль над ядерним арсеналом належав Москві, а не Києву. Він також зазначив, що на момент підписання меморандуму в Україні було 1 270 ядерних боєголовок.

"У мене не було "чорної валізки": він був в Москві. Я міг тільки по телефону говорити з командувачем ракетної армії (в Москві - ред.), а він міг виконувати або не виконувати мої прохання, не кажучи вже про доручення: це нереально було. В Україні не було можливостей контролювати і замінити ядерну зброю", - сказав глава української делегації в ТКГ. Він уточнив, що ядерна зброя не вічна - боєголовки необхідно постійно оновлювати.

"При цьому Україна сама їх виробляла, спроба добути уран спровокувала Чорнобиль. Ми не впоралися", - підсумував Кравчук, додавши, що підписання документа про вивезення ядерної зброї з території України підписав не він, а його наступник Леонід Кучма.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що якби Україна мала ядерну зброю, то не було б вторгнення, і країна мала б свої території, тому що могла б говорити з РФ і всім світом на рівних.

Нагадаємо, після розпаду СРСР на території України знаходилося два види ядерної зброї - стратегічна, здатна подолати відстань до Вашингтона, і тактична, здатне подолати відстань до Москви. Стратегічні ракети мали бути скорочені у зв'язку з підписаним між СРСР і США Договором про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО). Тактичну зброю було скорочено без будь-якого договору. Ядерна тактична зброя була вивезена з території незалежної України Російською Федерацією за президента Леоніда Кравчука, якого Володимир Зеленський в серпні 2020 року призначив главою української делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ).

Детальніше про те, з чим Кравчук дебютував в «Мінську», читайте в статті Тетяни Силіної «Perpetuum Vane (Вічний Флюгер)».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі