Конституційний суд України відклав розгляд закону "Про очищення влади". Таке рішення було прийнято на засіданні Палати КС у вівторок.
"Розгляд по люстрації відкладено", - сказало джерело в суді.
Причина перенесення розгляду і дата, коли може бути розглянуто це питання, поки не відомі.
Згодом стало відомо, що голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук виступив проти розгляду на засіданні КСУ 14 травня висновку комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку очільника суду.
Натомість він запропонував розглянути питання щодо конституційності закону "Про очищення влади". Цю пропозицію не підтримала більшість суддів, після чого Шевчук залишив засідання. Висновок комісії, яка розглядала можливі порушення голови КСУ розглядається без його участі.
Як повідомляло DT.UA, на засіданні Конституційного суду України 14 травня планували винести на розгляд рішення про конституційність/неконституційність положень закону про люстрацію ("Про очищення влади"). Суддями-доповідачами з питання призначено Олександра Литвинов і Наталя Шаптала.
Планувалося, що на спеціальному засіданні КСУ 14 травня першим пунктом порядку денного мав бути розгляд постанови Постійної комісії з питань регламенту та етики щодо голови суду Станіслава Шевчука, однак він першим пунктом порядку поставив розгляд положень закону про люстрацію.
За даними DT.UA більшість суддів Конституційного суду були готові прийняти рішення про неконституційність положень закону вже давно і рішення влаштовувало президента України Петра Порошенка, однак на Банковій вирішили не випускати в передвиборний рік рішення, як електорально непопулярне.
Також зазначимо, що визнання закону про люстрацію неконституційним означає його скасування і відкриває можливість для призначення на державну посаду Андрія Богдана - одного з претендентів на посаду глави Адміністрації президента України Володимира Зеленського та особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського.
Закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня 2014 року і забороняє високопоставленим чиновникам часів екс-президента Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. У 2014 році в КСУ надійшло два подання від Верховного суду України та одне подання від 47 народних депутатів щодо конституційності деяких положень закону. Згодом суд об'єднав їх в одне виробництво.