Голову КСУ Шевчука наступного тижня можуть звільнити— Bihus.info

Поділитися
Голову КСУ Шевчука наступного тижня можуть звільнити— Bihus.info © Закон и бізнес
Комісія виявила грубі порушення Конституції відповідальним за скасування статті про незаконне збагачення суддею, а також незаконні розпорядження та політизацію роботи суду.

Голову Конституційного суду Станіслава Шевчука можуть наступного тижня звільнити не тільки з посади голови КСУ, але й судді Конституційного суду загалом через системні порушенні. Спеціальне засідання, на якому судді КС розглядатимуть висновок Постійної комісії з питань регламенту та етики, має відбутися 14-го травня, повідомляє Bihus.info з посиланням на власні джерела.

Наразі відомо, що у висновку комісія Конституційного суду визнала достатніми підстави для звільнення голови. Зокрема, у документі йдеться: "Комісія дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду у зв'язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та системних нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України та виявило його невідповідність займаній посаді. Допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком С. В. порушення Конституції та законів України, а саме видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного суду України та його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій".

На сайті Конституційного суду наразі жодної інформації ані про висновок комісії, ані про спеціальне засідання суду. Сам Станіслав Шевчук 2 та 3 травня взяв відпустку. Проте напередодні з'явилась Заява Зборів суддів КС, у якій наголошено: навіть дострокове звільнення голови суду не зможе зірвати інавгурацію новообраного Президента. Заяву підтримали 12 з 18-ти суддів КС.

Станіслав Шевчук склав присягу судді Конституційного Суду 13 березня 2014 року. 21 лютого 2018 року обраний Головою Конституційного Суду України.

Ще з початку року голова Конституційного суду Станіслав Шевчук потрапив одразу у кілька скандальних історій. Зокрема, саме йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Крім того, одразу кілька суддів звинуватили Шевчука у системних порушеннях законодавства та дисципліни, що призводять до інституційної кризи Суду. Лист із закликом піти з посади Голови судді адресували своїм колегам по КСУ.

Як з'ясували журналісти програми "Схеми", 13-го березня Станіслав Шевчук зустрічався з адвокатом олігарха Ігоря Коломойського, а паралельно представником Володимира Зеленського Андрієм Богданом. 18-го квітня у порядку денному КСУ стояло питання скасування люстрації, як припускають у ЗМІ, після розголосу інформації про зустріч Богдана, який, до речі, потрапляє під неї, з Шевчуком – його відклали.

26 лютого Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ піддали критиці Світовий банк, МВФ і "Велика сімка" (G7).

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі