В Конституційному суді заявили, що не зриватимуть інавгурацію Зеленського

Поділитися
В Конституційному суді заявили, що не зриватимуть інавгурацію Зеленського В Конституційному суді пояснили, чому інформація про зрив інавгурації не відповідає дійсності
В КС зазначили, що поширювана і ЗМІ інформація покликана дискредитувати Конституційний суд.

Судді Конституційному суду України заявили про те, що не створюватимуть жодних перешкод для інаугурації новообраного президента Володимира Зеленського. У відповідній заяві йдеться про те, що інформація, яку поширюють засоби масової інформації, не відповідає дійсності та є інсинуацією.

"Висловлюючи глибоку занепокоєність щодо поширення інформації про можливий зрив інавгурації новообраного президента України та її маніпулятивного використання, судді Конституційного Суду України відповідально заявляють, що з боку Конституційного Суду України не виникне жодних перешкод у здійсненні процедури приведення новообраного президента України до присяги відповідно до статті 104 Конституції України", - йдеться в заяві.

У суді зазначили, що в ЗМІ та соцмережах поширюють інформацію про зрив інавгурації через дострокове звільнення Станіслава Шевчука з посади голови Конституційного Суду України. Однак, така інформація не відповідає дійсності та є цілеспрямованою інсинуацією, яка має дискредитувати Конституційний суд, а також дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в країні.

"До того ж вона спрямована на те, щоб створити хибну уяву про механізм реалізації конституційного положення щодо приведення новообраного президента України до присяги, а саме штучно пов'язати цю процедуру з конкретною особою, що обіймає посаду голови Конституційного Суду України", - додали в суді.

В КС пояснили, що приведення президента України до присяги здійснює саме голова Конституційного суду. При цьому в Конституції не вказана конкретна особа, яка має виконати відповідну процедуру, а лише визначає посадову особу. Зазначено, що голова КС виконає свій конституційний обов'язок.

"Відповідальність за виконання головою Конституційного Суду України вказаного конституційного обов'язку також лежить на Конституційному Суді України, оскільки він обирає голову Конституційного Суду України", - додали в суді.

Раніше судді Конституційного суду України Микола Мельник, Сергій Сас і Ігор Сліденко заявили про те, що "подальше перебування Станіслава Шевчука на посаді Голови Конституційного Суду "призведе до повного розвалу Суду та руйнації конституційного правосуддя". Лист із відповідною заявою вони розіслали своїм колегам з КСУ.

Станіслав Шевчук склав присягу судді Конституційного Суду 13 березня 2014 року. 21 лютого 2018 року обраний Головою Конституційного Суду України.

КСУ опинився в центрі скандалу після того, як 27 лютого ухвалив рішення щодо невідповідності Конституції статті 368-2 Кримінального кодексу України (щодо незаконного збагачення держслужбовців).

Рішення про дострокове звільнення голови КСУ, відповідно до 33 статті Закону "Про Конституційний Суд України", ухвалюється більшістю (від конституційного складу) суддів на підставі особистої заяви голови КСУ.

Детальніше про скандал в КСУ читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Суддя КСУ Ігор СЛІДЕНКО: "Для президентів Конституційний суд перетворився на дуже зручний інструмент вирішення політичних проблем"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі