Судді Конституційного суду України Микола Мельник, Сергій Сас і Ігор Сліденко вважають, що "подальше перебування Станіслава Шевчука на посаді Голови Конституційного Суду призведе до повного розвалу Суду та руйнації конституційного правосуддя".
Про це вони заявили в листі, який вони розіслали своїм колегам з КСУ.
Мельник, Сас і Сліденко закидають очільнику Конституційного суду:
- систематичні маніпуляції зі справами, які перебувають на розгляді Суду (зокрема, йдеться про справу щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України "Про особливості приватизації підприємств Державної акціонерної компанії "Укррудпром");
- регулярні порушення визначеної законом процедури розгляду справ;
- внесення на засідання Суду питань, для розгляду яких відсутні правові (конституційні) підстави;
- службову бездіяльність і тривалу відсутність на роботі;
- порушення прав суддів, неправомірне втручання в їх діяльність;
- перевищення посадових повноважень, намагання незаконно розширити повноваження Голови Суду, видання незаконних розпоряджень, спробу запровадити паралельне управління Судом та Секретаріатом Суду;
- неприпустиму політизацію діяльності Суду.
Автори листа наголошують, - "Станом на березень 2019 р. налічується 30 нерозглянутих Судом справ за конституційними поданнями. При цьому більшість з них (17) перебувають на розгляді Суду з 2014-2017 рр. (частина з них за останній рік взагалі не розглядались). Крім того, у 2018-2019 рр. Суд не ухвалив жодного рішення у справах за конституційними скаргами (на розгляді Суду таких справ перебуває понад 40)…"
Микола Мельник, Серій Сас та Ігор Сліденко зазначають:
"Багато обставин і фактів вказують на те, що за останній рік Суд з державного органу, покликаного утверджувати верховенство Конституції України, почав активно перетворюватися в інструмент для задоволення політичних та комерційно-бізнесових інтересів. Вперше за час існування Суду у засобах масової інформації, політичних і бізнесових колах почали відкрито говорити про комерціалізацію його діяльності та зовнішньо-паралельне управління Судом…
У засобах масової інформації та в офіційних депутатських зверненнях до Голови Суду С.Шевчука порушувалось питання про його регулярні зустрічі з Президентом України, про які він не повідомляє суддям і суспільству…
Негативною практикою діяльності С.Шевчука на посаді Голови Суду стало проведення кулуарних зібрань суддів, "підкилимні" домовленості з приводу рішень Суду…
До сьогодні він не усвідомив, що єдиним критерієм прийнятності рішення Суду може бути його конституційна обґрунтованість, яка досягається в результаті повного і всебічного розгляду справи, а не "збирання" голосів під те чи інше рішення… С.Шевчук боїться прозорості і намагається приховати порушення закону "таємницею нарадчої кімнати", а конструктивну дискусію з проблемних питань підмінити підкилимними домовленостями...
Очевидним є те, що С.Шевчук не має наміру припиняти експлуатувати посаду Голови Суду в цілях, які не мають нічого спільного з конституційним правосуддям.
Діяльність С.Шевчука на посаді Голови Суду переконливо засвідчила, що обрання його на цю посаду було фатальною помилкою. На сьогодні стає очевидним, що подальше перебування С.Шевчука на цій посаді призведе до розвалу Суду та руйнації конституційного правосуддя загалом…"
Станіслав Шевчук склав присягу судді Конституційного Суду 13 березня 2014 року. 21 лютого 2018 року обраний Головою Конституційного Суду України.
КСУ опинився в центрі скандалу після того, як 27 лютого ухвалив рішення щодо невідповідності Конституції статті 368-2 Кримінального кодексу України (щодо незаконного збагачення держслужбовців).
Рішення про дострокове звільнення голови КСУ, відповідно до 33 статті Закону "Про Конституційний Суд України", ухвалюється більшістю (від конституційного складу) суддів на підставі особистої заяви голови КСУ.