За даними DT.UA, у вівторок, 14 травня, на засіданні Конституційного суду України буде винесено на розгляд рішення про конституційність/неконституційність положень закону про люстрацію ("Про очищення влади"). На засіданні буде два судді-доповідача: Олександр Литвинов і Наталя Шаптала.
Закон про люстрацію набув чинності 16 жовтня 2014 року і забороняє високопоставленим чиновникам часів екс-президента Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. У 2014 році в КСУ надійшло два подання від Верховного суду України та одне подання від 47 народних депутатів щодо конституційності деяких положень закону. Згодом суд об'єднав їх в одне виробництво.
Джерело DT.UA в апараті КСУ повідомило, що думки суддів-доповідачів про конституційність положен закону розділяться.
За даними DT.UA більшість суддів Конституційного суду були готові ухвалити рішення про неконституційності положень закону – таке рішення влаштовувало президента України Петра Порошенка, який контролює ситуацію в КСУ, однак на Банковій вирішили не випускати в передвиборний рік рішення, як електорально непопулярне.
Джерело повідомило, що на спеціальному засіданні КСУ 14 травня першим пунктом порядку денного мав стати розгляд висновків Постійної комісії з питань регламенту та етики щодо голови суду Станіслава Шевчука, якого через системні порушення можуть звільнити не лише з посади керівника, але і судді КСУ в цілому. Однак Шевчук на правах голови КСУ першим пунктом порядку поставив розгляд положень закону про люстрацію.
Також відомо, що визнання закону про люстрацію неконституційним означає його скасування і відкриває можливість для призначення на державну посаду Андрія Богдана – одного з претендентів на посаду голови Адміністрації президента України Володимира Зеленського та особистого адвоката олігарха Ігоря Коломойського.
Нагадаємо, що Богдан був одним із семи уповноважених в уряді Миколи Азарова і єдиним з них, хто потрапив під люстрацію. Богдан пов'язував це з конфліктом з одним з авторів закону Юрієм Дерев'янком, чиїм схемами в Мін'юсті намагався протистояти.