Велика кількість подібних конфліктів з'явилася на пострадянському просторі через саме впевненість Росії в тому, що фактична окупація визначає право власності на ту чи іншу територію. Тому Кремль за допомогою армії контролює ніким не визнане Придністров'я, Абхазію і Південну Осетію. При цьому "заморожені конфлікти" не такі вже й заморожені. Приміром, в Нагірному Карабасі час від часу спалахують бойові дії, так само, як обстріли трапляються у демілітаризованій зоні між КНДР і Південною Кореєю.
При цьому, підкреслює оглядач, невирішених конфліктів чимало і за межами колишнього СРСР. І всі вони, швидше за все, не "заморожені", а проігноровані світовою спільнотою.
"Найчастіше є фактичний переможець, а ярлик "заморожений конфлікт" слугує фіговим листком, який маскує небажання демократичних країн ефективно захищати свої цінності", - йдеться в статті.
Найбільш яскравий випадок відмови Заходу від захисту демократії – це окупація Північного Кіпру Туреччиною. В Україні ж, припускає автор, криза виникла тому, що вона опинилася в сфері інтересів одразу двох великих країн. Конфлікт в Донбасі прямує до "заморозки" тому, що він став майданчиком для суперечок між давніми ворогами з часів Холодної війни – США і Росією, які підтримають різні табори у збройному протистоянні.
"Ситуація дуже небезпечна. В нас ще ніколи не було конфлікту так близько від кордонів НАТО з реальним відчуттям небезпеки, яке підсвідомо відчувають країни Балтії і Польща, коли думають про Росію", - прокоментував експерт Monterey Institute of International Studies Браян Лі.
Він звернув увагу на те, що Росія і США володіють найбільшими ядерними арсеналами в світі. Напруга між ними зростає через військові провокації в Балтії, які влаштовує Кремль. Крім того, Західний світ був шокований збиттям малайзійського авіалайнера з європейцями на борту. Однак ЄС і НАТО недостатньо жорстко відреагували на цей інцидент.
"Але уявіть, в якій ситуації ми б зараз були, якби авіалайнер був не малайзійським, а приміром польським", - підкреслив Браян Лі.
В цей же час, колишній посол Великобританії в Росії сер Тоні Брентон писав у своїй статті, що конфлікт в Україні скоро скінчиться, але Путіна не повалять. На його думку, Київ точно не доб'ється членства в Альянсі найближчим часом. Західні країни навряд чи захочуть воювати за Україну з Росією. А децентралізацію влади українська сторона вже пообіцяла. Тому Путін отримає те, чого хотів.