Комітет Ради закликав до міжнародного розслідування вбивства журналіста Джемаля

Поділитися
Комітет Ради закликав до міжнародного розслідування вбивства журналіста Джемаля Джемаль разом з оператором та режисером знімали у ЦАР фільм про "вагнеровців" © Радио Свобода
Орхан Джемаль відомий своєю сміливою громадською позицією, жорсткою та послідовною критикою політики російської влади, зазначили у комітеті.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики звернувся до міжнародних організацій у зв'язку з вбивством російського військового журналіста Орхана Джемаля у Центральноафриканській Республіці. Про це сьогодні, 7 серпня, повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Зазначається, що у зверненні до ООН, Ради Європи, ОБСЄ, організацій "Репортери без кордонів", "Міжнародна підтримка медіа", "Freedom House", Комітету захисту журналістів є заклик взяти цю ситуацію під особливий контроль та забезпечити незалежне міжнародне розслідування цього злочину.

"Ми особливо відзначаємо, що журналіст Орхан Джемаль відомий своєю сміливою громадською позицією, жорсткою та послідовною критикою політики російської влади. Зокрема, він різко засуджував окупацію та анексію Криму, виступав на захист прав кримських татар, об'єктивно висвітлював події на Сході України, діяв як справжній журналіст всупереч підходам російської пропаганди", - йдеться у зверненні комітету.

Підкреслюється також, що у Центральноафриканській Республіці Джемаль та знімальна група спільно з проектом "Центр управління розслідуваннями" працювали над розслідуванням "Російські найманці", а саме знімали документальний фільм про приватну військову компанію "Вагнер". Зазначимо, що "вагнеровці" воюють й у Донбасі на боці бойовиків.

"Наразі є всі підстави вважати, що це вбивство не було випадковістю. І цей злочин міг бути одночасно намаганням приховати правду та помстою за журналістську діяльність. Не можна ігнорувати і той факт, що непоширення певних матеріалів та інформації є найбільш вигідним саме для представників влади Російської Федерації", - підкреслює комітет у зверненні.

Також члени комітету наполягають на необхідності проведення міжнародного розслідування, яке б встановило і виконавців, і замовників цього злочину, а також необхідності підтримати проект, над яким працювали вбиті журналісти.

Нагадаємо, що наприкінці липня у Центральноафриканській республіці вбили трьох російських журналістів, які знімали документальний фільм про найманців з приватної військової компанії "Вагнера". Журналіст Орхан Джемаль, режисер Олександр Расторгуєв і оператор Кирило Радченко працювали у ЦАР для реалізації спільного проекту з "Центром управління розслідувань", який фінансується опозиціонером Михайлом Ходорковським.

Ще однією версією поїздки журналістів в ЦАР називали зйомки золотих копалень, які здані в оренду РФ у обмін на військову допомогу. У зв'язку з цим висловлювалися припущення, що журналісти були убиті самими найманцями ПВК, щоб уникнути розголосу навколо ситуації з копальнями.

Інші звинувачують у вбивстві бойовиків угрупування "Селека", які турбують своїми нападами околиці столиці ЦАР Бангі.

Протягом весни-літа низка ЗМІ, включаючи радіостанцію France Europe 1, Le Monde і російську "Новую газету" повідомляли, що найманці ПВК "Вагнера" охороняють президента ЦАР Фостен-Арканжа Туадеру, а також тренують бійців урядових військ.

З осені 2017 року Росія надає підтримку режиму Туадери в ЦАР, постачає йому зброю і військову техніку. Крім того, до ЦАР були офіційно відправлено п'ять військових фахівців і 170 так званих "громадських інструкторів". Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, йдеться саме про бойовиків ПВК "Вагнера", які брали участь у бойових діях в Сирії та Донбасі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі