У Центральноафриканській республіці вбили трьох російських журналістів, які знімали документальний фільм про найманців з приватної військової компанії "Вагнера". Журналіст Орхан Джемаль, режисер Олександр Расторгуєв і оператор Кирило Радченко працювали в ЦАР для реалізації спільного проекту з "Центром управління розслідувань" (ЦУР), який фінансується опозиціонером Михайлом Ходорковським, повідомляє "Російська служба Бі-Бі-Сі".
Першим про вбивство знімальної групи "невідомими озброєними людьми" у вівторок, 31 липня, повідомило інформагентство France Press з посиланням на джерела. За даними видання, тіла загиблих були виявлені за 23 км від міста Сібю. У двох з них були при собі прес-карти російського видання "Известия". Однак в редакції запевнили, що ніхто з їхніх співробітників не працює в даний час в ЦАР.
Водій, який вижив під час нападу, повідомив, що автомобіль зі знімальною групою обстріляли автоматники з засідки. Троє пасажирів загинули на місці.
У поліції ЦАР повідомили російському "Интерфаку", що слідство вважає вбивство російських журналістів нападом з метою пограбування.
Дружина Джемаля Ірина Гордієнко повідомила виданню The Bell, що впізнала тіло чоловіка на фотографії. Головний редактор радіостанції "Ехо Москви", з якою співпрацював Джемаль, Олексій Венедиктов заявив, що "Орхан точно загинув".
Головний редактор ЦУР Андрій Коняхін підтвердив роботу над спільним проектом у ЦАР, а також повідомив, що знімальна група останній раз виходила на зв'язок увечері в неділю, 29 липня.
Протягом весни-літа низка ЗМІ, включаючи радіостанцію France Europe 1, Le Monde і російську "Новую газету" повідомляли, що найманці ПВК "Вагнера" охороняють президента ЦАР Фостен-Арканжа Туадеру, а також тренують бійців урядових військ.
З осені 2017 року Росія надає підтримку режиму Туадери в ЦАР, постачає йому зброю і військову техніку. Крім того, до ЦАР були офіційно відправлено п'ять військових фахівців і 170 так званих "громадських інструкторів". Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, мова йдеться саме про бойовиків ПВК "Вагнера", які брали участь у бойових діях в Сирії та Донбасі.
РФ піднімала в ООН питання скасування поставок озброєнь в ЦАР, на території якої з 2013 року триває збройний конфлікт.
У 2013 році владу в ЦАР, більшість населення якої складають християни, захопило мусульманське угруповання "Селека". Партизанську боротьбу проти неї почали вести християни з загонів "Антибалака". Жертвами збройного конфлікту стали сотні мирних жителів.
У 2014 році "Селека" під тиском міжнародного співтовариства передала владу перехідному уряду. Однак, незважаючи на присутність миротворців ООН, бойові дії в ЦАР не припинилися. Уряд не контролює всю територію країни, періодично відбуваються напади на лікарні й інші цивільні об'єкти.