Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав результати зустрічі президента Республіки Корея Му Чжо Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином обнадійливими. Глава українського зовнішньополітичного відомства висловив сподівання, що ця зустріч стане кроком до встановлення миру на Корейському півострові.
"Радий, що на Корейському півострові може спасти напруга. Результати зустрічі двох лідерів у Пханмунджомі насправді обнадійливі. Сподіваюся, що їм вдасться реалізувати все заплановане. Досягти миру й об'єднати Корейський півострів - це те, чого хочуть корейці, прагнемо ми всі", - написав Він на своїй сторінці в Twitter в п'ятницю, 27 квітня.
Радий, що на Корейському півострові може спасти напруга. Результати зустрічі двох лідерів у Пханмунджомі - насправді обнадійливі. Сподіваюся, що їм вдасться реалізувати усе заплановане. Досягти миру і об'єднати Корейський півострів - це те, чого прагнуть корейці, прагнемо ми усі. https://t.co/pp7AjJZ2Vj
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 27 квітня 2018 р.
Нагадаємо, 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.
Перед цим з Кім Чен Ином зустрівся екс-директор ЦРУ Майком Помпео, якого президент США Дональд Трамп висунув на посаду держсекретаря.
Трамп підтвердив готовність зустрітися з Кім Чен Ином найближчим часом і заявив, що розглядає п'ять варіантом місць для проведення переговорів.
25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.
За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.
Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.
З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.
26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".