Завершився перший раунд корейських мирних переговорів: про що домовилися глави Південної і Північної Кореї

Поділитися
Завершився перший раунд корейських мирних переговорів: про що домовилися глави Південної і Північної Кореї Кім Чен Ин став першим лідером КНДР, який відвідав Південну Корею з 1953 року
Північнокорейська сторона готова виконати всі зобов'язання, які візьме на себе.

В прикордонному пункті Пханмунджом відбулась історична зустріч президента Республіки Корея Мун Чже Іна і лідера КНДР Кім Чен Ина. Лідери двох держав обмінялися рукостисканнями, яке зустріли оплесками тисячі журналістів. Зустрічала поважних гостей почесна варта, яка була одягнена в традиційне вбрання королівської гвардії епохи Чосон.

Момент зустрічі і маленька несподіванка

Після рукостискання, північнокорейський лідер зробив крок на південнокорейський бік кордону, ставши першим лідером КНДР, який відвідав Південь з 1953 року.

Наголошується, що потім сталося те, чого ніхто з присутніх не очікував. Кім Чен Ин взяв за руку Мун Чже Іна і запропонував йому ступити на північнокорейську бік кордону. Той зробив це без коливань.

Після короткого спільного фотографування лідери двох країн повернулися на південнокорейський бік кордону. Потім у супроводі високопоставлених делегацій Мун Чже Ін і Кім Чен Ин вирушили до "Дому миру", в якому лідер КНДР зробив запис у гостьовій книзі.

За інформацією AFP, Кім Чен Ин написав наступне: "Сьогодні починається нова віха в історії. Епоха миру і відправна точка в історії".

У Ході першого раунду історичних переговорів глава КНДР, зокрема, заявив, що більше не буде будити вранці свого південнокорейського колегу, натякаючи на колишні ракетні випробування Пхеньяна.

Заява Кім Чен Ина

"Сьогодні я тут для того, щоб дати старт новій історії мирних і процвітаючих контактів між Північною і Південною Кореєю. Сподіваюся, що наш діалог буде душевним і ми обговоримо ті теми, що мають взаємний інтерес для сторін. Сподіваюся також на хороші результати на виході" , - констатував Кім Чен Ин.

За його словами, починається новий виток історії, який буде символізувати "еру миру".

Крім того, політик підкреслив, що північнокорейська сторона готова виконати всі зобов'язання, які візьме на себе.

Заява Мун Чже Іна

Його південнокорейський колега в свою чергу подякував главі КНДР за його "сміливе рішення провести цей саміт".

"Сподіваюся, що сьогодні ми проведемо великий і відвертий діалог, щоб у результаті прийти до згоди і прийти до того, чого так давно хотіли бачити народи наших країн і всього світу: встановити мир", - зазначив Му Чже Ін.

Про що ще говорили лідери двох Корей

Під час зустрічі Мун Чже Ін запропонував відновити залізничне сполучення між країнами, а Кім Чен Ин запропонував частіше зустрічатися. Вони також прийняли запрошення один одного прибути з візитом.

Також, лідери говорили про денуклеаризацію, мир на Корейському півострові, поліпшення міжкорейських відносин. Вони провели щирий обмін думками з цих питань. Консультації будуть продовжені сьогодні, за їх підсумками буде підписана спільна декларація.

Завершення першого раунду

Після завершення першої частини переговорів лідери двох країн проведуть роздільну трапезу, для чого Кім Чен Ин повернувся на північнокорейський бік демаркаційної лінії в Пханмуджоме.

Потім лідери двох країн візьмуть участь у церемонії висадки сосни, що символізує мир і процвітання Корейського півострова, після чого вони зможуть поспілкуватися віч-на-віч в ході невеликої прогулянки без супроводу, а тоді знову повернуться за стіл переговорів.

До чого прийшли сторони в ході переговорів

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Південної Кореї Мун Чже Ін домовилися в п'ятницю нарешті закінчити війну, яка фактично тривала між країнами 70 років, і досягти повної денуклеаризації Корейського півострова

Кім Чен Ин і Мун Чже Ін заявили, що в наступному місяці вони проведуть військові переговори і будуть домагатися "поетапного роззброєння", не надавши більш докладної інформації.

Вони оголосили, що планують формально проголосити резолюцію про завершення війни і перетворити нинішнє перемир'я в мирний договір до кінця року.

Також, в ході спільної прес-конференції президента Південної Кореї Мун Чже Іна і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, глава КНДР заявив про те, що він виступає за возз'єднання КНДР і Південної Кореї.

Міжнародна реакція

Президент США Дональд Трамп в своєму Twitter так відреагував на подію: "Після неймовірного року ракетних запусків і ядерних випробувань проходить історична зустріч між Північною і Південною Кореями. Відмінні події, але лише час покаже [їх результативність]!"

Раніше в США позитивно відгукнулися про зближення двох Корей і підтвердили швидку зустріч лідера КНДР з Трампом.

"Ми бажаємо корейському народу всього найкращого. Ми сподіваємося, що переговори досягнуть прогресу і в майбутньому принесуть мир і процвітання всьому Корейському півострову, - йдеться в офіційній заяві Білого дому з нагоди саміту. - США високо цінують тісну співпрацю з нашим союзником, Південною Кореєю, і з нетерпінням чекають продовження активних дискусій в рамках підготовки до запланованої зустрічі президента ДональдаТрампа і Кім Чен Ина в найближчі тижні ".

У свою чергу, британська газета The Guardian відзначає, що зустріч лідерів двох Корей стала "одним з найбільш різких і швидких дипломатичних переворотів" в новітній історії.

Незабаром також повинна відбутися зустріч лідера КНДР Кім Чен Ина і президента США Донльда Трампа, однак про точний час і місце переговорів поки не повідомляється.

За словами глави Білого дому, зустріч з північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак поки невідомо де саме. Глава Білого дому розглядає п'ять ймовірних місць для проведення зустрічі з главою КНДР Кім Чен Ином.

У той же час, Bloomberg вдалося з'ясувати, що розглядаються дев'ять локацій, де можуть відбутися переговори між лідерами США та Північної Кореї. Крім Європи, зустріч може відбутися також у деяких містах Азії, зокрема, Монголії.

На тлі можливої зустрічі з американським президентом, Кім Чен Ин робить різні заяви про денуклеаризацію КНДР. Зокрема, нещодавно він оголосив про закриття ядерного полігону в північному районі і припинення ядерних і ракетних випробувань.

У той же час, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог про виведення американських військ з регіону, які попередньо висував.

А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи країни і компенсації з американської сторони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі