У понеділок, 5 жовтня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що деякі західні лідери готові йти на компроміс щодо термінів проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей, але не хочуть ні "заморозки", ні тим більше ескалації конфлікту в Донбасі.
"Якщо ми зможемо домовитися з виборчим модальностей на підставі українського законодавства на основі стандартів ОБСЄ, то такі вибори звичайно не пройдуть там завтра - там перебувають російські війська і техніка, там небезпечно. Але коли-то вони ж повинні пройти. І в цьому сенсі я бачу з боку деяких, не всіх, наших іноземних партнерів, простір для можливого компромісу", - сказав Клімкін під час програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.
Однак міністр підкреслив, що Захід не готовий як до ескалації, так і до "заморожування" конфлікту.
За його словами, Мінські угоди бажано виконати до кінця року, так як "тягти зі стражданнями Донбасу нікому не вигідно".
Клімкін зазначив, що західні політик розуміють – ще одні "фейкові" вибори заведуть Мінські переговори в глухий кут, і не стабілізують ситуацію в Донбасі.
Під час переговорів у Нормандському форматі 2 жовтня глави держав Україна, Франція, Росія і ФРН домовилися перенести вибори в "ДНР" і "ЛНР" , які були заплановані на 18 жовтня і 1 листопада всупереч українському законодавству, згідно з яким місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня і яке передбачає, що вибори не відбудуться на частини Донбасу та Криму.
При цьому, як розповів інтерв'ю президент Петро Порошенко, Путін на переговорах нормандської четвірки пообіцяв сприяти скасування виборів бойовиків в Донбасі.
Також глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що президент РФ Володимир Путін вже посилає "сигнали" лідерам збройних сепаратистів про перенесення виборів".
Як писав в DT.UA Сергій Рахманін у статті "Конституляція?", Захід намагається змусити Київ провести вибори в окупованому Донбасі. Європа, а з недавніх пір і Сполучені Штати, не бачать в найближчому майбутньому іншого виходу із ситуації, ніж той, який запропоновано Мінськими угодами. У конституційній децентралізації вони бачать шлях локалізації, замороження конфлікту, що дозволить на деякий час звільнитися від головного болю з приводу України.