Місія миротворців ЄС в Україну може складатися із співробітників поліції, юристів та військовослужбовців, про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив в інтерв'ю німецькій газеті Die Welt.
"Ви можете допомогти нам побудувати верховенство закону в цілях забезпечення стабільності в країні для проведення вільних виборів, допомогти поліпшити контроль на кордоні з Росією. Це може бути суто цивільна місія або цивільно-військова місія ЄС з поліцейських, юристів та військовослужбовців", - підкреслив Клімкін.
"Для цивільної місії мандат ООН не потрібен. Але держави-члени повинні самі вирішити, чи потрібен їм мандат ООН для розгортання такої місії. Можна і без нього, як показав ЄС на Західних Балканах", - заявив Клімкін.
Рішення з схвалення Верховної Ради попросити Організацію Об'єднаних Націй про введення в країну миротворців з мандатом Ради Безпеки ООН було прийняте на засіданні РНБО 18 февраля. 17 березня Рада ухвалила відповідну постанову. "Блакитні каски", на думку київської влади, повинні встати на лінії розмежування між українськими військами і сепаратистами, а також уздовж тих ділянок українсько-російського кордону, які зараз не контролюються центральним урядом.
DT.UA раніше писало про те, що проханням направити в Україну миротворців Київ фактично веде до заморожування конфлікту в Донбасі. В кінцевому підсумку це означатиме політичне і економічне відсікання контрольованих бойовиками територій.