Кабмін пропонує Раді змінити законодавство для допуску в Україну миротворців ООН та ЄС

Поділитися
Кабмін пропонує Раді змінити законодавство для допуску в Україну миротворців ООН та ЄС © United Nations Photo/Flickr
Вивчається питання відкриття офісу підтримки ООН в Донбасі.

У Кабміні зайнялися підготовкою законодавчого підґрунтя для введення миротворців в країну
У Кабміні зайнялися підготовкою законодавчого підґрунтя для введення миротворців в країну

Кабінет міністрів просить Верховну Раду внести зміни в закон про порядок перебування збройних сил іноземних держав на території України.

"Уряд просить парламент розглянути і дати можливість допускати іноземні військові підрозділи в тому випадку, якщо такі іноземні підрозділи здійснюють операції з підтримки миру і безпеки на підставі рішень ООН та ЄС", - сказав глава уряду Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну в середу.

Він нагадав, що президент України і РНБО висунули ініціативу щодо спрямування миротворчого контингенту в Донецьку і Луганську області "з метою виконання мінських домовленостей і відновлення повноцінного контролю української держави над Донецькою і Луганською областями, а також за державним кордоном між Україною і РФ".

На даний момент розглядається питання відкриття офісу підтримки ООН у цьому регіоні, "щоб забезпечити виконання мінських домовленостей".

"Ми будемо просити президента внести цей законопроект як невідкладний", - сказав Яценюк.

Рішення з схвалення Верховної Ради попросити Організацію Об'єднаних Націй про введення в країну миротворців з мандатом Ради Безпеки ООН було прийняте на засіданні РНБО 18 февраля. 17 березня Рада ухвалила відповідну постанову. "Блакитні каски", на думку київської влади, повинні встати на лінії розмежування між українськими військами і сепаратистами, а також уздовж тих ділянок українсько-російського кордону, які зараз не контролюються центральним урядом.

DT.UA раніше писало про те, що проханням направити в Україну миротворців Київ фактично веде до заморожування конфлікту в Донбасі. В кінцевому підсумку це означатиме політичне і економічне відсікання контрольованих бойовиками територій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі