Клімкін упевнений, що зовнішній курс України не зміниться за нового президента

Поділитися
Клімкін упевнений, що зовнішній курс України не зміниться за нового президента У Клімкіна немає побоювань щодо змін у зовнішній політиці
Міністр зазначив, що того, хто "наважиться вести справи з росіянами на умовах росіян" "просто викинуть з вікна".

У разі перемоги будь-кого з нинішніх кандидатів на виборах президента, в Україні не вдасться встановити проросійський курс, вважає міністр закордонних справ Павло Клімкін. Про це він заявив сьогодні на "Українському ланчі" у Мюнхені, організованому фондом Віктора Пінчука та Ялтинською європейською стратегією.

"У мене немає побоювань щодо змін саме у сфері зовнішньої політики", - прокоментував глава МЗС питання про можливий вплив виборів президента на вектор країни.

"Того, хто наважиться вести справи з росіянами на умовах росіян - того ж дня або максимум наступного дня просто викинуть з вікна. Сподіваюся, не буквально, але і буквально теж", - цитує Клімкіна "Європейська правда".

Також він закликав країни Заходу враховувати наближення не тільки виборів президента і Верховної Ради, але й місцевих виборів, частина яких відбудеться наступного року.

Нагадаємо, що Верховна Рада 7 лютого у другому читанні 334 голосами затвердила законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на отримання повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

У листопаді 2018 року Конституційний суд України надав позитивний висновок до президентського законопроекту про внесення до Конституції правок щодо інтеграції держави у Євросоюз і НАТО. Того ж дня документ був затверджений в першому читанні 311 голосами.

Як зазначає Володимир Шаповал у своїй статті "Знову Основний Закон "за викликом"?", приймаючи такі поправки, влада займається ритуальними заклинаннями про значення для нас ЄС і НАТО, а не веде системну і різнопланову роботу для поліпшення рівня життя в країні та розвитку армії. Більш того, в жодній Конституції, прийнятої у державах-членах НАТО, немає згадки про цю організацію, що вказує на рутинний характер членства держав у "звичайних" міжнародних організаціях, а українцям на хвилі передвиборної кампанії членство в ЄС і НАТО підносять як щось таке, що потрібно заслужити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі