"Починаю буквально через годину зустріч із шефом Siemens. Хочу все-таки перевірити, яким чином Siemens провів внутрішнє розслідування щодо цих турбін, які у нього підлим чином реально вкрали і поставили на територію окупованого Криму", - сказав Клімкін журналістам.
Глава МЗС України додав: "Ми зараз працюємо з Siemens, і хочемо це зробити також для всіх компаній, щоб у кожному контракті була чітко прописана відповідальність, якщо Росія намагається маніпулювати з такими поставками. Тобто дуже сподіваюся, що я таке запевнення від шефа Siemens зараз отримаю, потім будемо говорити з німецьким і європейським бізнесом".
Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив про те, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Це обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС в окупованому Криму.
Зараз компанія вимагає повернути турбіни і визнати угоди з продажу недійсними. На думку позивача, Siemens був обманутий. При цьому в ТОВ "ВО "Технопромекспорт" вважають, що німецький концерн намагається домогтися на території РФ виконання санкцій іноземних держав, а не захищає свої цивільні права. Через порушень санкцій Siemens загрожують штрафні санкції з боку ЄС. При цьому контракт у Росії був повністю виконаний.
Детальніше про механізм постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша" у тижневику Дзеркало тижня. Україна".