Кличко продовжує боротися з розведенням повноважень міського голови та голови КМДА

Доповнено Коментар ZN
Поділитися
Кличко продовжує боротися з розведенням повноважень міського голови та голови КМДА © Телеканал 24
Його позиція йде у розріз із децентралізацією влади, яка сьомий рік йде в країні.

Мер Києва Віталій Кличко звернувся в обхід Верховної ради до Венеціанської комісії та Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи для оцінки законопроекту №2143-3 "Про місто Київ – столицю України" та отримав 20 сторінок зауважень. Про це Кличко розповів в інтерв'ю "Цензору".

Кличко зазначив, що звертався, зокрема, до генсека Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи Андреаса Кіфера та до спецпредставника Німеччини з місцевого самоврядування Георга Мільбрандта.

"Законопроект, який хочуть швидко протягнути, суперечить Конституції, основному закону нашої країни. Ще 2003 року Конституційний суд виносив рішення, що обраний киянами київський міський голова має бути призначений головою Київської міської державної адміністрації. А які ризики несе цей закон? По-перше, він суперечить Конституції. Прийняття цього закону може призвести до колапсу управління у столиці та додаткової соціальної напруги у місті... Тому ми направили запит, не чекаючи Верховної Ради, до європейських партнерів і отримали 20 сторінок зауважень...", – зазначив Кличко.

Він також повідомив про те, що під час зустрічі із Зеленським два тижні тому питання поділу повноважень голови КМДА та мера не обговорювали. Також на сьогодні у Кличка практично відсутня співпраця з Банковою.

Коментар ZN.UA

Закон про столицю повністю лягає у межі децентралізації влади. І він правильний по-суті. Однак його проблема в тому, що інститут префектів (після ухвалення закону повноваження міського голови та голови КМДА буде розділено, і мер очолить виконком), може бути використаний Банковою з політичною метою. Призначений голова КМДА може стати офіційним "смотрящим" за мером, якщо його повноваження, підпорядкованість та процедура відбору в законі про місцеві державні адміністрації будуть виписані неправильно.

Тому варто розділяти інституційний контекст реформи та політичний. Чого Кличко у своїх заявах не робить, повністю заперечуючи ухвалення необхідного для збалансування системи влади у столиці закону. І це не робить йому честі.

Нагадаємо, вчора, 18 листопада у ВР монобільшість намагалася проголосувати за ухвалення за спецпроцедурою (прискорена процедура) законопроектів №2143-3 "Про місто Київ – столицю України" та №4298 "Про місцеві державні адміністрації". Депутати домовилися наступного тижня голосувати законопроекти в цілому.

Зокрема, парламентарі прислухалися до рекомендацій Ради Європи ухвалити законопроект «Про столицю» або після ухвалення загального закону «Про місцеві державні адміністрації», або у пакеті з ним.

Напередодні Рада Європи загалом підтримала закон про столицю, зробивши кілька зауважень

Детальніше про конфлікт Банкової з Кличком читайте у статті Інни Ведернікової «Котлета по-київськи. Декілька лайфхаків від Зеленського, як правильно «з'їсти» Кличка» в ZN.UA.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі