«Харківські угоди»: Служба безпеки провела обшуки у Кабміні, Раді та РНБО

Документ
Поділитися
«Харківські угоди»: Служба безпеки провела обшуки у Кабміні, Раді та РНБО © СБУ
У спецслужбі вважають, що підписанти і розробники угод з української сторони добре усвідомлювали наслідки для країни.

Служба безпеки України на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони провела обшуки у справі щодо підготовки та ратифікації «Харківських угод» у 2010 році, повідомляє пресцентр спецслужби.

Обшуки проводилися в адміністративних будівлях таких органів влади:

  • Верховної Ради, зокрема в комітетах;
  • Головного науково-експертного управління ВР;
  • Ради національної безпеки і оборони України;
  • Міністерства закордонних справ;
  • Кабінету міністрів спільно з Державним бюро розслідувань.

«Під час обшуків виявлено документи, які свідчать про те, що тодішнє керівництво держави, до підписання та прийняття вказаних документів, усвідомлювало їх наслідки», - йдеться у повідомленні

На думку слідчих, керманичи держави розуміли, що збільшення кількості російських військових і співробітників спецслужб у Криму у подальшому може бути використано для окупації українського півострова, що, власне, і сталося.

У Службі безпеки наголосили, що дотримуються вимог законодавства під час проведення обшуків та пообіцяли регулярно інформувати громадськість про перебіг справи. Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс генерального прокурора.

СБУ провела обшуки у структурах, залучених до підготовки та ратифікації «Харківських угод» Співробітники Головного...

Опубликовано Служба безпеки України Вторник, 16 марта 2021 г.

Нагадаємо, 11 березня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Служба безпеки України вивчить обставини ратифікації «Харківських угод» і перевірить всіх 236 депутатів, які їх підтримали.

А також пообіцяв, що всі причетні до підписання угод в 2010 році нестимуть  відповідальність незалежно від посад і прізвищ. Однак депутатський індемнітет, що діє і в нашій державі, передбачає, що жодної відповідальності за власні голосування у парламенті депутат не несе.

Нагадаємо, 21 квітня 2010 тодішні президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмітрій Мєдведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту Росії у Севастополі. В обмін на цю угоду Україна добилася зниження ціни на російський газ на 30%.

Одним із головних розробників і промоутерів «Харківських угод», які доклали руку до їх написання, був тодішній заступник міністра закордонних справ, а нині перший заступник секретаря РНБОУ Олексія Данілова і керівник комітету з розвідки Руслан Демченко.

У далекому 2010 році «Дзеркало тижня» розібрало «по кісточках» «Харківські угоди». Хто бажає пригадати, що це було і як це було, можуть перечитати статтю «Ми самі відчинили ворота, ми самі...».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі