Жителі Харкова вважають, що після виборів 25 жовтня пріоритетними для місцевої влади має стати проблема державних медзакладів (переконані 47%), житлово-комунальна сфера(35%) та боротьба з корупцією (34%). Про це свідчать результати опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI), проведеного компанією Info Sapiens.
Ще 24% харків’ян переконані, що в першу чергу після виборів місцева влада має зайнятися сферою освіти, а 21% містян вказали на проблему доріг. При цьому по 18% опитаних, відповідаючи на це питання згадали сферу соцдопомоги та громадської безпеки.
За останні два роки 67% жителів міста зверталися до сімейного лікаря. При цьому задоволеними отриманими послугами лишилися 70% харків'ян, а незадоволеними - 9%.
Також 59% у вказаний період зверталися до комунальних підприємств міста. В цьому випадку задоволеними лишилися 28% опитаних, а протилежне враження отримали 34% респондентів.
До місцевої поліції зверталися 34% містян. З них задоволеними отриманими послугами залишилися 25% харків’ян, незадоволеними - 44%.
До місцевих органів соцзахисту за останні два роки зверталися 33% жителів Харкова. Задоволеними залишилися 55% містян, про протилежне заявили 17% опитаних.
Ще 15% жителів міста за вказаний період зверталися до суду. Щоправда задоволені отриманими послугами залишилися 22% респондентів, а незадоволеними - 63%.
Загалом же роботу комунальних підприємств міста цілковито схвалюють 7% харків’ян. Протилежної думки про їхню роботу 23% містян.
Роботу місцевої поліції цілком схвалюють 7% опитаних, а не схвалюють - 21%. Якщо говорити про місцеві суди, то їхню роботу цілком схвалюють 3% жителів Харкова, а не схвалюють - 31% респондентів.
Ще 3% містян схвалюють роботу місцевої прокуратури. Протилежної думки притримуються 25% харків’ян. Роботу НАБУ схвалюють також 3% жителів міста. Незадоволені роботою антикорупційного органу 45% харків’ян.
Опитування проведене соціологічною компанією Info Sapiens на замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI). Дані збиралися в місті Харків 25-28 вересня 2020 року методом телефонного інтерв'ю (CATI). Розмір вибірки становить n = 600 постійних жителів міста віком від 18 років. Вибірка є репрезентативною. Статистична похибка не перевищує 4%.
Повну версію матеріалу в форматі лонгріду, можна подивитися тут.
Матеріал «Країна по поличках. Харків» публікується в рамках нового проекту ZN.UA «Країна по поличках», присвяченого місцевим виборам в Україні. Весь проект доступний українською і російською мовами.