Кабміну запропонували десять кандидатур до призначення на посаду аудитора НАБУ

Поділитися
Кабміну запропонували десять кандидатур до призначення на посаду аудитора НАБУ Громадськість запропонувала уряду ряд кандидатур в аудитори НАБУ © НАБУ / Flickr
Серед запропонованих кандидатів – Роберт Сторч, якого раніше рекомендували до призначення в аудитори НАБУ від Верховної Ради.

У Секретаріат Кабінету міністрів України надійшли 10 кандидатур для участі у відборі члена комісії з проведення аудиту діяльності НАБУ від уряду. Дев'ять з них були запропоновані громадськими організаціями, ще один можливий кандидат - самовисуванець.

Відповідний список кандидатур, отриманий від Секретаріату Кабміну, оприлюднила "Українська правда".

Згідно з документом, організації "Автомайдан Київ", "Антикорупційний комітет Майдану" і громадська спілка "Гідність" запропонували призначити аудитором НАБУ Петроса Клерідеса. Організація "Разом проти корупції" запропонувала кандидатуру Миколи Хавронюка; ГО "Рух за розвиток міста Запоріжжя" – кандидатуру Віктора Острянського; ГО "Публічний аудит" – Максима Гольдарба; ГО "Всеукраїнський центр протидії корупції та сприяння правоохоронним органам "Антикорупційна прокуратура" – Павла Комірчого.

Організація "Реанімаційний пакет реформ", як і повідомлялося раніше, запропонувала кандидатури Марти Борщ, Карлоса Кастресани та Джованні Кесслера.

Американська асоціація юристів "Ініціатива з верховенства права" запропонувала кандидатуру Роберта Сторча, якого раніше за підсумками конкурсу було рекомендовано до призначення в аудитори НАБУ від Верховної Ради.

У списку також є самовисуванець – Валерій Небога.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради на засіданні 21 березня в черговий раз не змогли обрати кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро. Жодна із запропонованих Раді кандидатур (американця Роберта Сторча і британця Найджела Брауна) не змогла отримати достатньої кількості голосів.

За призначення Роберта Сторча, кандидатуру якого відпочатку схвалив антикорупційний комітет Ради, виступає, зокрема, голова комітету Єгор Соболєв. За призначення Брауна - фракції БПП та НФ.

На засіданні 23 лютого Верховна Рада також не змогла обрати кандидата до складу комісії, відповідальної за аудит ефективності діяльності НАБУ. Кандидатуру американця Роберта Сторча, призначення якого було підтримане антикорупційним комітетом парламенту, підтримали всього 76 депутатів. Після цього провалилося також голосування щодо альтернативної кандидатури Найджела Брауна – за нього вдалося набрати лише 214 голосів.

Як тоді повідомляли в "Центрі протидії корупції", кандидатуру Брауна вранці 23 лютого в обхід антикорупційного комітету погодили фракції НФ і БПП.

Сам Браун, який був присутній на засіданні Ради, не зміг відповісти на питання, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні. Раніше він працював найманим юристом в приватному секторі. При цьому, активісти сумніваються в юридичних досягнення і незалежності Брауна.

Згідно з законом України "Про Національне антикорупційне бюро України", незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності НАБУ проводиться щорічно. Аудит проводить комісія, що складається з трьох членів. Президент України, Верховна Рада і Кабінет міністрів щорічно визначають по одному члену комісії.

Результати незалежного аудиту ефективності діяльності НАБУ можуть стати достатньою підставою для зміни керівництва Антикорупційного бюро.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі