Як повідомляють "Українські новини", коментар щодо кожної кандидатури представники громадськості дали в ході проведеного сьогодні брифінгу.
Так, однією з кандидатур є екс-прокурор США Марта Борщ, яка свого часу домоглася вироку Павлу Лазаренку.
"Основною заслугою України є те, що вона домоглася вироку Павлу Лазаренку... Вона дуже добре орієнтується в українських реаліях", - зазначив виконавчий директор "Transparency International Україна" Ярослав Юрчишин, коментуючи її досягнення.
Іспанський прокурор Карлос Кастренсана раніше очолював створену ООН міжнародну комісію по боротьбі з безкарністю в Гватемалі. За словами Юрчишина, цей кандитат безліч разів відвідував Україну, консультуючи українських правоохоронців.
В свою чергу, Джованні Кесслер, який очолює Європейське управління по боротьбі з шахрайством (OLAF), зарекомендував себе з найкращої сторони, беручи участь у відборі директора НАБУ.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Кабінет міністрів розпочав відбір свого представника для аудиту Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
Раніше Верховна Рада на засіданні 21 березня в черговий раз не змогла обрати кандидата до складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро. Жодна із запропонованих Раді кандидатур (американця Роберта Сторча і британця Найджела Брауна) не змогла отримати достатньої кількості голосів.
За призначення Роберта Сторча, кандидатуру якого відпочатку схвалив антикорупційний комітет Ради, виступає, зокрема, голова комітету парламенту Єгор Соболєв. За призначення Брауна - фракції БПП і НФ.
У "Центрі протидії корупції", при цьому, висловлюють сумніви у юридичних досягненнях і незалежності Баруна, який раніше працював найманим юристом у приватному секторі. Критики його призначення вказують, що кандидат БПП та НФ так і не зміг відповісти на питання про те, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні.
В свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що депутати від БПП і "Народного фронту" шукають можливість змінити керівництво Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за допомогою нової кандидатури аудитора.
Згідно з законом України "Про Національне антикорупційне бюро України", незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності НАБУ проводиться щорічно. Аудит проводить комісія, що складається з трьох членів. Президент України, Верховна Рада і Кабінет міністрів щорічно визначають по одному члену комісії.
Результати незалежного аудиту ефективності діяльності НАБУ можуть стати достатньою підставою для зміни керівництва Антикорупційного бюро.