Кабінет міністрів схвалив Стратегію інформаційної безпеки України на засіданні 15 вересня, повідомив міністр культури та інформбезпеки Олександр Ткаченко.
«Цей документ містить основні заходи протидії дезінформації, маніпуляції і відвертій брехні з боку держави-агресора. Крім того, Стратегія передбачає боротьбу з низьким рівнем медіаграмотності українців, захист державного суверенітету і територіальної цілісності України, підтримку інформаційними засобами і заходами соціальної і політичної стабільності », - підкреслив Ткаченко.
Стратегія розрахована до 2025 року. За цей час в Україні має бути сформований і захищений інформаційний простір, вжито заходів для ефективної протидії поширенню незаконного контенту, опрацьована політика інформаційної реінтеграції жителів тимчасово окупованих Донбасу і Криму.
Тепер Стратегію має схвалити Рада національної безпеки і оборони України, після чого президент Володимир Зеленський зможе ввести її в дію своїм указом.
Блокування каналів, пов'язаних з Медведчуком, створення на базі РНБО Центру протидії дезінформації, - все це кардинальні заходи, на які, відбиваючи російську агресію, Україна довго не наважувалася. Однак зараз вкрай важливо не просто закріпитися на цьому майданчику, а й чітко позначити його межі. Тому що будь-яке їхнє порушення, може стати причиною серйозних наслідків і вдарити по країні зсередини.
Йдеться про вкрай важливий, але небезпечний інструменті, озброївшись яким, влада має щонайменше вміти ним користуватися. Як забезпечити інформаційну безпеку країни, але не створити «Міністерство правди», читайте в статті Ігоря Попова «Інформаційні війни. Запобіжні заходи» у ZN.UA.