Україна виступила в ООН з заявою про негативний вплив дезінформації на права людини

Поділитися
Україна виступила в ООН з заявою про негативний вплив дезінформації на права людини © delo.ua
До заяви України приєдналися 60 країн.

Україна ініціювала в Женеві спільну заяву від імені майже шістдесяти держав про негативний вплив дезінформації на права людини. Про це інформує прес-служба МЗС.

Відзначається, що заява була виголошена під час роботи 47-ї сесії Ради ООН з прав людини 2 липня.

Як зазначається, ця ініціатива стала продовженням кроків країни в активізації міжнародних зусиль для боротьби з дезінформацією.

"Дезінформація може підірвати свободу вираження думок, сприяти дискримінації меншин, втручатися в приватне життя людей і перешкоджати поширенню інформації", - йдеться в документі.

Україна та інші держави-підписанти заяви закликали всіх зацікавлених сторін до консолідованих зусиль для подолання дезінформації шляхом зміцнення прав людини, просування принципів рівності і недискримінації.

В українській ініціативі приділяється особлива увага зусиллям держав як основних гарантів реалізації прав людини щодо зміцнення стійкості товариств проти дезінформації.

"Будь-яка політика або законодавство в сфері протидії дезінформації повинні поважати права людини і основні свободи відповідно до міжнародного права. Ми закликаємо всі держави утримуватися від проведення і спонсорування дезинформаційних кампаній, засуджувати такі дії і боротися з дезінформацією при повній повазі прав людини", - зазначається в заяві.

Відзначимо, в Україні в порівнянні з минулими роками зріс рівень дотримання прав людини і громадянина. Так, згідно з результатами опитування Центру Разумкова, найкраще респонденти оцінюють дотримання в Україні права на свободу пересування, на життя, на свободу слова, думки, совісті і релігії, на свободу мирних зібрань, на освіту.

При цьому, за даними Amnesty International, в 2020 році мали місце окремі випадки тортур та іншого жорстокого поводження з боку представників владних структур, зокрема стосовно затриманих поліцією осіб. Так, в минулому році було зафіксовано 129 кримінальних справ через ймовірні тортури, з них в 59 випадках були висунуті підозри, 52 справи були закриті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі