За інформацією ZN.UA, Кабінет міністрів України доручив Міністерству юстиції підготувати документ, який регулює питання націоналізації згідно з міжнародними стандартами та з обговоренням з бізнесом і громадськістю. При цьому мається на увазі, що цей закон буде застосований до «Мотор Січ». Про це пише в статті для ZN.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.
Однак поки невідомо, коли і яким чином відбудеться націоналізація «Мотор Січ». І чи відбудеться вона взагалі.
"...Це не тільки юридичне питання, а й фінансове, оскільки націоналізація компанії передбачає виплату компенсації її власникам. Інакше це буде конфіскація, що в цивілізованому світі неприйнятно. А не виплативши належну компенсацію, Україна підставить себе під примусове стягнення через міжнародний арбітраж ще більших виплат інвесторам", - пояснює автор.
За його словами, швидкість підготовки законопроекту залежить від того, чи знайдуть гроші в держбюджеті на виплату компенсації. А їх поки немає.
"Американці, які цікавляться «Мотор Січ», теж не готові оплачувати цю компенсацію, щоб у майбутньому ввійти у підприємство з інвестиціями. Але, як зазначив один із наших співрозмовників, якщо з'явиться джерело виплати компенсації акціонерам «Мотор Січ», законопроєкт підготують швидко", - пише Кравченко.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".
Як повідомляло ZN.UA, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.
Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило , однак розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.
Про можливу реакцію Пекіна і плани Києва щодо «Мотор Січ» читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...».