ЄС та США планують укласти тимчасову угоду щодо сталі, щоб уникнути повернення тарифів часів Трампа — Bloomberg

Поділитися
ЄС та США планують укласти тимчасову угоду щодо сталі, щоб уникнути повернення тарифів часів Трампа — Bloomberg © Deutsche Welle
Про угоду можуть оголосити на двосторонньому саміті у Вашингтоні 20 жовтня.

Лідери ЄС і США планують оголосити на саміті 20 жовтня про проміжну угоду щодо торгівлі сталлю і алюмінієм, яка запобігла б повторному запровадженню тарифів епохи колишнього президента Штатів Дональда Трампа. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами джерел Bloomberg, високопоставлені чиновники Білого дому і Європейської комісії ведуть переговори про попередню політичну угоду, яка охопить два основних пункти так званої Глобальної угоди щодо сталі та алюмінію, про яку ЄС і США ведуть переговори з 2021 року: боротьба з неринковими надлишковими потужностями і викидами вуглецю.

Угода, яка не матиме юридично обов'язкової сили, має на меті врегулювати суперечку, що почалася після того, як Трамп запровадив тарифи на імпорт металів з Європи, посилаючись на ризики для національної безпеки. Якщо не вдасться досягти угоди до 31 жовтня, це означатиме, що мита на десять мільярдів доларів експорту між ЄС і США автоматично набудуть чинності на початку 2024 року.

Трансатлантичні союзники прагнуть досягти політичної угоди, оскільки, на їхню думку, немає достатньо часу для розробки формальної угоди до встановленого терміну, і позиції сторін залишаються далекими у деяких ключових аспектах питання, таких як сумісність з правилами міжнародної торгівлі.

У межах можливої угоди ЄС і США прагнутимуть координувати способи вимірювання та подолання надлишкових потужностей. Угода передбачає нові тарифи на сталь, спрямовані проти неринкових практик таких країн, як Китай, повідомляло раніше Bloomberg.

США запровадили 25% тариф на імпорт сталі з 2018 року, а ЄС застосовує приблизно такий самий рівень мит на низку видів імпорту сталі у межах своїх захисних заходів. Цей рівень тарифу буде слугувати відправною точкою, яка потім може бути скоригована в кожному конкретному випадку.

Переговори про боротьбу з “брудною сталлю” були складнішими, але ЄС і США сподіваються взяти на себе політичні зобов'язання щодо спільної роботи з метою реалізації заходів у найближчі роки. ЄС досягне цього завдяки впровадженню механізму коригування вуглецевих викидів, тоді як США можуть запровадити власні мита або торговельні обмеження на брудну сталь.

Попередня угода може стати одним з головних результатів першого за два роки трансатлантичного саміту між президентом США Джо Байденом і главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

Пекін опиниться під прицілом нової угоди, оскільки його звинувачують у демпінгу. Згідно з даними Організації економічного співробітництва та розвитку, на Китай припадає більше половини світового виробництва необробленої сталі. Знецінення юаня підвищило привабливість китайського експорту сталі, завдяки чому обсяги експорту стали найвищими з 2016 року.

Посли ЄС у середу, 4 жовтня, дали добро на завершення угоди зі США щодо сталі та алюмінію, повідомляють джерела Bloomberg. Німеччина і Франція, однак, зажадали від Єврокомісії більшої ясності щодо того, що буде включено в остаточну угоду, враховуючи економічну важливість цього питання і його геополітичні наслідки.

ЄС і США також завершують роботу над важливою сировинною угодою, про яку, як очікується, буде оголошено на саміті і яка дозволить компаніям, що базуються в ЄС, скористатися деякими американськими субсидіями на виробництво акумуляторів для електромобілів.

Саміт лідерів США та ЄС має на меті продемонструвати єдність між давніми торговельними партнерами, які готуються посилити підтримку України проти російського вторгнення. Вони також прагнуть узгодити політику, щоб протистояти зростанню впливу Китаю на торгівлю і технології.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі