Зростання наполегливості Китаю в Азії підштовхує інші країни до встановлення нових партнерських відносин із США, заявила заступниця міністра оборони Штатів Кетлін Хікс, відкидаючи твердження Пекіна про те, що прагнення Вашингтона до поглиблення зв'язків з іншими країнами дестабілізує регіон. Про це повідомляє Bloomberg.
“Дії Китаю лише посилили бажання країн регіону і за його межами переконатися, що вони можуть захистити свої інтереси. Ми вважаємо, що це корисно для стримування, а також для створення стабільності в регіоні", - сказала Хікс.
Хікс навела нову угоду про спільне використання баз із Філіппінами, посилення оборонної співпраці з Південною Кореєю і Японією, а також альянс AUKUS із Великою Британією і Австралією як приклади руху до партнерства з США.
"Ми знаємо, що китайці стурбовані цим", - додала вона, маючи на увазі зусилля США з розширення стримування в Азії.
Тим часом Пекін "вкладає величезні інвестиції в свою армію і здійснює низку дій, які демонструють готовність до застосування військової сили", заявила Хікс.
Ця роз'яснювальна робота є частиною ширших зусиль адміністрації президента США Джо Байдена, спрямованих як на відновлення дипломатичної взаємодії з Китаєм, так і на протидію тому, що Штати вважають більш агресивними діями Пекіна в Азії. Китай звинувачує США у дестабілізації регіону цими діями і критикує пакт AUKUS за розпалювання гонки озброєнь, а також підрив миру і безпеки. Пекін також часто критикує США за продаж оборонного обладнання Тайваню.
Хікс заявила, що хоче прискорити постачання зброї Тайваню. За її словами, Пентагон намагається забезпечити острову заплановані поставки зброї "якомога швидше" і працює з американськими оборонними підрядниками над усуненням збоїв у ланцюжку поставок, частково викликаних пандемією коронавірусу.
Хікс також відповіла на критику з боку деяких республіканців, що адміністрація Байдена занадто зосереджена на обороні України, забуваючи про Тайвань. Вона сказала, що зростання попиту на зброю, спричинене війною РФ проти України, допомогло запустити оборонну промисловість США.
"Все, що ми робимо для забезпечення допомоги Україні, допомагає активізувати промислову базу США таким чином, щоб ми могли краще забезпечувати Тайвань, себе та інших потенційних партнерів", - додала Хікс.
У посиленні безпекового співробітництва США, Південної Кореї та Японії в Пекіні вбачають зародки формування, спрямованого проти Китаю. Та чи справді азійські країни разом зі Сполученими Штатами найближчим часом зможуть сформувати військовий альянс на кшталт НАТО? Про перспективи такого союзу — в статті Наталії Бутирської «Війна Росії проти України оживила «привид НАТО» на Сході».