Підтримка України серед американців обох партій залишається стійкою — Atlantic Council 

Поділитися
Підтримка України серед американців обох партій залишається стійкою — Atlantic Council 
Дані опитувань суперечать похмурим медійним наративам про падіння підтримки України, якими користуються гучні антиукраїнські голоси в Конгресі.

Хаос у Палаті представників поставив під сумнів критично важливе фінансування допомоги Україні з боку США вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. 3 жовтня невелика група республіканців ініціювала процедуру відставки республіканського спікера Палати Кевіна Маккарті, яку демократи з радістю підтримали. Ці “неочікувані соратники” усунули Маккарті з посади спікера і занурили нижню палату Конгресу в стан невизначеності, небачений раніше в історії США. Про це пише Atlantic Council.

Одним з останніх рішень Маккарті на посаді спікера було виключення допомоги Україні з резолюції, прийнятої минулого тижня, щоб продовжити фінансування уряду до середини листопада. Тепер, після відставки Маккарті, який загалом був досить сильним прихильником України, незрозуміло, коли і чи проголосує Палата представників за запропонований адміністрацією президента США Джо Байдена пакет допомоги Україні на 24 мільярди доларів. На щастя, Сенат вже заявив про свою двопартійну підтримку нового траншу фінансування.

На додаток, більшість американців хочуть продовжувати підтримку України з боку США, що є рідкісним джерелом двопартійності в поляризованій політиці Штатів. Хоча може виникнути спокуса пов'язати опозицію республіканців у Конгресі з падінням громадської підтримки допомоги України, опитування постійно свідчать про те, що підтримка України американцями в обох партіях є напрочуд стійкою. Чи буде нове керівництво Конгресу діяти всупереч волі більшості американців, щоб заспокоїти самотніх ізоляціоністів? 

Американці вже давно підтримують Україну більше, ніж пишуть деякі автори заголовків у засобах масової інформації. Низка опитувань, проведених влітку 2023 року, демонструє більш тонку та позитивну картину підтримки з боку США, ніж деякі поширені наративи приреченості та похмурості. У червні та липні майже половина американців хотіли, щоб Конгрес витрачав більше грошей на Україну, 76% американців вважали перемогу України над Росією "важливою для Сполучених Штатів", а близько 80% були переконані аргументами на користь допомоги Україні. Республіканці, як виявилося, підтримували Україну менше, ніж демократи, але були більш відкритими для допомоги Україні, ніж будь-якій іншій іноземній державі.

Що думають американці зараз

Нові опитування надають додаткові докази того, що американська громадська підтримка України залишається міцною і двопартійною, і, можливо, навіть більш орієнтованою на майбутнє, ніж думки багатьох у Конгресі чи Білому домі. Опитування, проведене Чиказькою радою з глобальних питань (CCGA) з 7 по 18 вересня, показало, що 63% респондентів підтримують "надання додаткового озброєння та військових матеріалів українському уряду". Це опитування, проведене 10-17 серпня Change Research і "Разом для України", показало, що 63% респондентів підтримали "продовження військової допомоги України у федеральному бюджеті на наступний рік".

Республіканці в опитуванні CCGA підтримали військову допомогу Україні — “за” виступили 50 відсотків респондентів, тоді як в опитуванні Change Research і "Разом для України" 41 відсоток респондентів-республіканців висловилися за додаткову військову підтримку (порівняно з 77 відсотками демократів і 60 відсотками незалежних в опитуванні CCGA та 87 відсотками демократів і 52 відсотками незалежних в опитуванні Change Research і "Разом для України").

Більше того, опитування CCGA та Change Research і "Разом для України" свідчать про те, що відсоток американців, які вважають, що допомога Україні "варта витрачених коштів", залишається стабільним. У червні Інститут Рейгана виявив, що 50 відсотків американців вважають, що допомога США Україні була виправданою (65 відсотків демократів, 41 відсоток республіканців). Ці цифри значно підскочили, коли респондентам повідомили, що за 3% військового бюджету США Україна "значно послабила" російську армію (зростання на 12 відсоткових пунктів для демократів, 18 - для республіканців). Change Research і "Разом для України" поставили те саме запитання і отримали схожі результати: загальна кількість відповідей "це того варте" зросла з 46% до 57%: з 52% до 62% для демократів і з 45% до 56% для республіканців. Зовсім недавно опитування CCGA зафіксувало загальну оцінку "це того варте" на рівні 53%: 38% серед республіканців і 69% серед демократів.

Протягом трьох місяців кількість американців, які вважають, що допомога Україні варта витрачених на неї коштів, залишається стабільною. Хоча республіканці менш схильні підтримувати військову допомогу, ніж демократи, значна кількість тих, хто вважає, що допомога Україні варта того, не вийшла за межі похибки опитувань. А коли американці з обох партій отримують більше інформації про те, як військова допомога США сприяє перемозі України над РФ, підтримка підскакує на двозначні цифри. Тому прихильникам України в Конгресі та Білому домі варто було б чіткіше пояснити, чому допомога США має значення. Президент США Джо Байден заявив, що зробить це найближчими днями.

“Підтримувати стільки, скільки буде необхідно” — що це означає

Опитування також свідчать, що те, як лідери представляють довгострокову підтримку України, має значення для американців обох партій. Change Research і "Разом для України" запитували респондентів, чи підтримають вони припинення військової допомоги України лише тоді, коли "регіон стане стабільним і Росія залишить всю українську територію". 52% незалежних і 50% республіканців відповіли "так" (плюс 71% демократів, що становить 59% від усіх респондентів). Припущення, що половина республіканців і майже три чверті демократів хочуть надавати військову допомогу Україні до її перемоги над Росією, є приголомшливим новим відкриттям.

Але коли CCGA запитав американців, чи повинні США "підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, навіть якщо американським домогосподарствам доведеться платити вищі ціни за газ і продукти харчування", то підтримка допомоги Україні виявилася значно нижчою. Лише 47% респондентів сказали, що готові терпіти такі витрати, в тому числі 62% демократів, 46% незалежних і 30% республіканців.

Хоча адміністрація Байдена використовувала фразу "стільки, скільки буде потрібно", щоб продемонструвати подальшу підтримку України, американці можуть бути більш переконаними у важливості допомоги Києву, якщо їм буде надано додатковий контекст щодо кінцевої мети. Білий дім може досягти більшого успіху, представивши чіткіший план того, як виглядає перемога України. І хоча адміністрація Байдена, ймовірно, не зможе повернути на свій бік усіх республіканських виборців, конкретизація перемоги може допомогти послабити опір Республіканської партії фінансуванню України.

Американська підтримка вступу України в НАТО

Цікаво, що нещодавнє дослідження Німецького фонду Маршалла додає нових доказів того, що американці можуть випереджати своїх представників, коли йдеться про довгострокову підтримку України з боку США. У звіті "Трансатлантичні тенденції 2023", опублікованому 12 вересня, Німецький фонд Маршалла опитав американців і європейців щодо їхніх поглядів на "мінливий світовий порядок". Дослідження показало, що більшість американських респондентів хочуть бачити Україну в НАТО (61%), підтримують членство України в ЄС (58%) і виступають за фінансову підтримку США у відновленні України (57%). Хоча ці цифри можуть здивувати політиків і коментаторів, вони свідчать про те, що багато американців бачать в Україні майбутнього союзника і надійного партнера.

Підтримка членства України в НАТО і ЄС та її відновлення також напрочуд сильна серед республіканців. Цілих 59 відсотків республіканських респондентів заявили, що вони підтримують членство України в НАТО (також 74 відсотки демократів висловилися "за"). Важливо: лише 29% республіканців заявили, що не згодні з тим, що Україна повинна бути в НАТО, - низький показник, особливо з огляду на добре відомий скептицизм колишнього президента США Дональда Трампа щодо Альянсу і його сильні позиції серед республіканців в опитуваннях напередодні президентських виборів наступного року.

Надійна, довговічна і двопартійна підтримка

Опитування CCGA та Change Research і "Разом для України", а також звіт Німецького фонду Маршалла свідчать про те, що багато американців хочуть допомогти Україні перемогти Росію в найближчій перспективі і підтримують довгострокові євроатлантичні прагнення Києва. Ці висновки суперечать медійним наративам про падіння підтримки України, які створюють петлю негативного зворотного зв'язку, коли їх повторюють гучні антиукраїнські голоси в Конгресі. У зв'язку з тим, що найближчими днями у роботі Палати представників можуть бути перерви, журналістам і членам Конгресу варто приділити увагу тому, як американці насправді ставляться до жорстокої, неспровокованої війни Росії проти України, і що, на їхню думку, США повинні робити у зв'язку з цим, резюмує Atlantic Council.

Усунення Кевіна Маккарті з посади спікера нижньої палати Конгресу США спричинило турбулентність у Вашингтоні. І хоча республіканці й намагатимуться якнайшвидше обрати нового спікера, протистояння в їхніх лавах (зокрема й стосовно допомоги Україні) робить цю задачу надважкою. Про те, чому зняли Маккарті та хто може очолити Палату представників, читайте в статті Олександра Хари «Обезголовлена палата: що означає для України відставка спікера Конгресу США?».

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі