Наступного тижня експрезидент США Дональд Трамп планує відвідати Капітолій і висунути свою кандидатуру на посаду спікера Палати представників, пише POLITICO із посиланням на джерела всередині Республіканської партії.
Трамп може виступити в Палаті представників Республіканської партії десь перед виборами спікера законодавців, які мають відбутися в середу. Втім, остаточне рішення, за даними співрозмовника видання, ще не прийняте. Представники Республіканської партії зберуться у вівторок на внутрішній «форум кандидатів».
Незрозуміло, чи Трамп справді балотуватиметься на посаду спікера. Перемога вимагатиме майже одностайного схвалення від Республіканської партії Палати представників, що є важкою перепоною для одіозного колишнього президента.
Один із його найближчих соратників, голова судової палати Джим Джордан, вже оголосив про свою участь у виборах і заявив, що обговорював своє балотування з Трампом.)
Досі Палата представників ніколи не обирала спікера, який не був членом Конгресу, хоча технічно це не є конституційною вимогою.
У Трампа також можуть виникнути проблеми з правилами статуту Республіканської партії, згідно з якими член керівництва Республіканської партії зобов’язаний піти у відставку, «якщо його обвинувачують у злочині, за який може бути призначене покарання у вигляді позбавлення волі на два або більше років».
Тим не менш, під час епопеї зі звільненням спікера Кевіна МакКарті, колишній президент натякав на своє бажання зайняти його посаду.
Кілька членів, у тому числі депутатка з MAGA-крила Марджорі Тейлор Грін, підтримали цю ідею.
«Багато людей дзвонили мені щодо спікера. Усе, що я можу сказати, це те, що ми зробимо все, що буде найкраще для країни та Республіканської партії», — сказав Трамп журналістам у середу.
2 жовтня Верховний суд США заявив, що не розглядатиме справу про позбавлення Дональда Трампа права балотуватися в президенти через його ймовірну роль у нападі на Капітолій 6 січня 2021 року після невдалих для нього результатів виборів.
Чому прихильники ультраправого крила Республіканської партії симпатизують Путіну? Чому вони виступають проти надання допомоги Україні? Чому готові схвалити анексію Криму та Донбасу?
Про світогляд виборців Трампа, ДеСантіса та Рамасвамі читайте у статті Анни Бродські-Кроткіної «У США є прихильники путіна. Що про них потрібно знати».