Під час переговорів радників лідерів країн нормандської четвірки в Берліні, запланованої на сьогодні, українська сторона планує залучити до процесу підтримки режиму тиші в Донбасі всіх учасників Нормандського формату. Про це журналістам заявив глава Офісу президента України Андрій Єрмак, який також перебуває в Берліні, передає "Інтерфакс-Україна".
"Звичайно, ми будемо піднімати дуже важливе питання про режим тиші, який тривав шість тижнів, і ми будемо робити все необхідне, щоб його підтримувати і не дати зірвати. Сьогодні нам дуже важливо залучити до цього процесу всіх учасників Нормандського формату", - заявив Єрмак.
Глава ОПУ додав, що українська делегація, безумовно, підніматиме питання взаємного звільнення утримуваних осіб. За його словами, Україна сподівається, що вдасться домогтися відновлення цього процесу на найближчому засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську.
"Для нас це залишається одним із пріоритетних завдань. Українська сторона зробила своє домашнє завдання, і ми сьогодні будемо про це говорити", - заявив Єрмак.
Глава Офісу президента також зазначив, що в Берліні обговорять процес навколо узгодження нових точок розведення сил в Донбасі, розмінування території, відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, який триває в рамках ТКГ.
Нагадаємо, що спочатку зустріч на рівні радників лідерів держав нормандської четвірки планували провести 28 серпня. Однак зустріч перенесли.
ЗМІ писали про те, що причиною стали розбіжності сторін. Так, російський "Інтерфакс" повідомляв, що сторони не змогли узгодити проекти підсумкових заяв. Однак в Офісі президента України заявили про те, що зустріч перенесли через відрядження радника президента Франції Еммануеля Бонна.
При цьому 9 вересня відбулася зустріч Тристоронньої контактної групи в відеоформаті. Сторони погодили "інспектування" українських позицій поблизу населеного пункту Шуми Донецької області. До складу інспекційної групи повинні увійти українські військові, бойовики і спостерігачі ОБСЄ.
Бойовики за вказівкою кураторів використовували як привід для ескалації бойових дій фальшиве звинувачення в нібито облаштуванні українськими військовими нових інженерних споруд в цьому районі.
Однак "інспекція" не відбулася. Українська сторона запропонувала відкласти "інспекцію" і вимагає терміново скликати робочу групу ТКГ. Причиною для цього стали неузгоджені раніше вимоги російської сторони і "запрошених з ОРДО".
Пізніше бойовики обстріляли українські позиції поблизу Шумоів, де мали зустрітися представники ОБСЄ і СЦКК.
Детальніше про те, скільки ще можна терпіти російське хамство? Для чого? І головне - для яких результатів? Читайте в статті Тетяни Силіної «Жуйка «миру» для ZN.UA.