Українські військові, бойовики російсько-окупаційних військ і спостерігачі ОБСЄ спільно «проінспектують» позиції Об’єднаних сил біля селища Шуми, повідомляє пресслужба Офісу президента України.
Рішення ухвалили на терміновому засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську (відбулося у форматі відеоконференції), де обговорювалося збереження режиму припинення вогню в Донбасі.
«Учасники консультацій домовилися про спільне інспектування в районі населеного пункту Шуми за участю представника-координатора вiд ОБСЄ. Українська сторона забезпечить питання логістики та гарантії безпеки всім учасникам інспекції», - йдеться у повідомленні.
У так званому міністерстві внутрішніх справ «ДНР» заявили, що «інспекція» відбудеться у четвер, 10 вересня, о 14:00.
Ситуація в Донбасі погіршилася минулого тижня – 5 вересня ватажок терористичного угруповання «ДНР» Денис Пушилін заявив, що ЗСУ на порушення вимог перемир’я начебто облаштовують на цій ділянці нові інженерні споруди, і він віддав наказ знищити їх.
6 вересня терористи прицільно обстріляли українські позиції з автоматичних гранатометів, вбивши військового, який лагодив бліндаж.
Безпідставність обвинувачень бойовиків на засіданні 9 вересня підтвердила й ОБСЄ – голова Спеціальної моніторингової місії Яшар Халіт Чевік нагадав, що цей факт викладений у звіті від 5 вересня.
Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук назвав «обнадійливими» підсумки відеоконференції Мінської групи.
«Сьогоднішній день дає нам надію, що режим припинення вогню буде виконуватися й надалі усіма сторонами… Українська сторона задіюватиме будь-які механізми як у рамках ТКГ, так і в рамках нормандського формату, які дозволять зберегти життя українських військовослужбовців і мирного населення. Ми залишаємося повністю відданими мирному процесу та виконанню досягнутих домовленостей», - наголосив він.
Нагадаємо, 5 вересня ватажок «ДНР» Денис Пушилін написав в своєму Telegram-каналі, що дав наказ знищити українські інженерні споруди поблизу лінії розмежування в районі населеного пункту Шуми. У штабі ООС заявили, що за результатами перевірки жодних нових споруд на цій території виявлено не було, тож заява терориста є приводом до нової ескалації в Донбасі.
6 вересня Об'єднані сили зазнали найсерйозніших втрат з початку перемир'я: троє українських бійців загинули, ще троє отримали поранення. Окупанти вбили українського військовослужбовця під час обстрілу Причепилівки. Двоє бійців загинули в районі Верхньоторецького: вони підірвалися на міні, коли обходили охоплену вогнем ділянку в «сірій зоні».
Один боєць був поранений під час гранатометного обстрілу згорілого бліндажа поблизу Красногорівки, двоє отримали поранення внаслідок підриву на міні пожежного автомобіля АРС-14 поблизу Новгородського.
Голова МЗС Дмитро Кулеба ініціював термінову розмову з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим. А керівництво української делегації в ТКГ заявило, що «окремі провокації» бойовиків не мають бути «підставою для зриву мирного процесу».
Режим повного та всеосяжного припинення вогню діє в Донбасі з 27 липня. У Кремлі відмовилися гарантувати додержання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.