Із законопроєкту про мобілізацію хочуть виключити розсилку повісток електронною поштою – заступник глави комітету

Поділитися
Із законопроєкту про мобілізацію хочуть виключити розсилку повісток електронною поштою – заступник глави комітету © Єгор Чернєв Facebook
Єгор Чернєв повідомив, що законопроєкт в принципі хочуть почистити від деяких норм.

У законопроєкті про мобілізацію потрібно збалансувати примусові та мотиваційні норми, заявив заступник голови комітету Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв (фракція «Слуга народу»). За його словами, комітет хоче «почистити» низку положень законопроєкту.

Зокрема, Чернєв зазначив, що пропонується виключити з документа положення про розсилку повісток електронною поштою. Він пояснив, що таку розсилку неможливо проконтролювати.

«Ми всі кожного дня отримуємо десятки, а то й сотні листів, які потрапляють у спам. Не має бути такої норми, щоб людина несла відповідальність за те, що вона не отримала та не прочитала цей лист», – заявив Чернєв в ефірі телемарафону.

Крім того, профільний комітет пропонує, аби люди з інвалідністю I, II, III груп отримували повну відстрочку або взагалі не підпадали під мобілізацію.

«Останнім тижнем наш комітет працював над тим, щоб все це збалансувати, щоб законопроєкт відповідав і нормам Конституції, і виконував завдання від нашого Міністерства оборони щодо мобілізації», – додав Чернєв.

Зазначимо, що у залі Верховної Ради депутати мають розглянути законопроєкт 11 січня.

25 грудня у парламенті було зареєстровано законопроєкт Кабінету міністрів про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зазнав шквал критики від політиків та представників громадськості. Так, омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. 

Своєю чергою Валерій Залужний та Рустем Умєров під час засідання комітету щодо розгляду законопроєкту наголосили, що посилення мобілізації — це об’єктивна складова війни. Не буде посилення — не буде кому буде боронити державу. Водночас вони зазначили, що готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибирати антиконституційні положення.

Напередодні комітет парламенту з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував доопрацювати законопроєкт Кабміну щодо змін у мобілізації, урахувавши положення альтернативних законопроєктів. Було названо низку додаткових зауважень, а Комітет  з питань антикорупційної політики постановив, що законопроєкт  містить корупційні ризики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі