Через війну, яку розпочала Росія, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають чоловіки від 18 до 60 років. Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про мобілізацію, яким передбачається внести зміни у цей процес. Народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко у власному Telegram-каналі повідомив про зміни, які планується внести.
За його словами, Комітет Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки пропонує врахувати низку змін до урядового законопроєкту про мобілізацію. Зокрема, пропонується виключити норму про повістки через електронну пошту.
Гончаренко уточнив пропозиції комітету щодо законопроєкту про мобілізацію:
- надання відстрочки здобувачам освіти за умови її послідовного здобуття без урахування спеціальності (фаху);
- надання відстрочки особам, які зараховані на навчання до інтернатури;
- надання відстрочки від мобілізації для науковців та викладачів за умови що вони працюють за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки (а не на повну ставку, як було в урядовому);
- виключити повістки через електронну пошту;
- запровадити підставу для звільнення з військової служби військовослужбовців, родичі яких загинули під час участі в АТО;
- скоротити терміни звільнення строковиків.
Нагадаємо, 25 грудня у ВР було зареєстровано новий законопроєкт про мобілізацію. ZN.UA виокремило основні зміни, які там пропонуються. Цей документ вже зіштовхнувся зі шквалом критики від політиків та представників громадськості. Приміром, омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що він суперечить нормам Конституції в місцях, де йдеться про посилення покарання для ухилянтів. Та згодом він запевнив, що офіс омбудсмена та Міноборони знайшли компроміс в цьому питанні.