«Інформаційна війна»: СБУ прокоментувала слова Лукашенка про нарощування військ України біля Білорусі

Поділитися
«Інформаційна війна»: СБУ прокоментувала слова Лукашенка про нарощування військ України біля Білорусі © Сайт президента Білорусі
Заяву диктатора у СБУ назвали фейком.

Слова білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка про нібито нарощування військ України біля кордону Білорусі – це політична маніпуляція, елемент інформаційної війни, заявив речник СБУ Артем Дехтяренко у коментарі «Українській правді».

«Служба безпеки України, Міністерство оборони, Збройні сили України та інші органи державної влади вживають низку необхідних заходів у межах своїх повноважень, щоб не допустити дестабілізації ситуації в державі, зокрема в інформаційній сфері. Окремо наголошуємо: маніпулятивні заяви прокремлівських політиків і представників держав-сателітів РФ про нібито нарощування Україною поблизу власного кордону "націоналістів-радикалів", які нібито є "гіршими, ніж натовські військовослужбовці", не відповідають дійсності, є політичною маніпуляцією», - сказав Дехтяренко.

Про те, що «біля кордонів Білорусі йде нарощування військового контингенту України», Лукашенко заявив вранці 17 січня. Водночас він анонсував спільні військові навчання РФ та Білорусі біля кордонів України у лютому.

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі