Про це в інтерв'ю DT.UA розповів директор музею Західної Фрісландії Ед Гірдінк. Саме його закладу належать 24 картини голландських митців, які були викрадені 11 років тому, а тепер нібито знайшлися в Донбасі.
За його словами, картини в руках у батальйону ОУН Бориса Гуменюка, який відмовляється повертати витвори мистецтва без сплати великої суми грошей. Але при цьому директор нідерландського музею, опираючись на інформацію від детектива Артура Бранда, вірить, що на рішення повертати картини чи ні впливають також лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок і екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.
"Артур Бранд провів власне розслідування. Знаєте, мистецький злочинний світ не такий вже й великий. Це, мабуть, звучить дивно, але коли хтось пропонує 24 викрадені картини, ця інформація поширюється блискавично. Тож Бранд звернувся до своїх контактів у Східній Європі і з'ясував, що був прямий зв'язок між ополченцями і Олегом Тягнибоком. Також під час розслідування дуже часто згадувалося і ім'я Валентина Наливайченка", - сказав Гірдінк.
"Зрозуміло, що бійці не діють самостійно, а є люди, які їм кажуть, що робити з картинами. Тому ми вирішили, що дуже важливо знати, хто вирішує, повертати роботи чи ні", - додав він.
При цьому директор музею Західної Фрісландії визнав, що напевне не знає, яку роль у цій історії відіграють Наливайченко і Тягнибок. Повне інтерв'ю з директором музею Західної Фрісландії Едом Гірдінком читайте в статті Сергія Рахманіна Картинна історія в свіжому номері газети "Дзеркало Тижня. Україна".